«توافق ریاض» میان دولت یمن و شورای انتقالی امضا شد

«توافق ریاض» میان دولت یمن و شورای انتقالی امضا شد

ولیعهد سعودی: از آغاز بحران یمن برای یاری رساندن به ملت آن تلاش کردیم * استقبال نماینده سازمان ملل در امور یمن از توافق ریاض
چهارشنبه, 6 نوامبر, 2019 - 12:30

مراسم امضای توافق‌نامه ریاض میان دولت یمن و شورای انتقالی، با اشراف خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز و با حضور شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، شیخ محمد بن زاید همتای اماراتی وی، همچنین عبد ربه منصور هادی رئیس‌جمهور یمن و عیدروس الزبیدی رئیس شورای انتقالی جنوب برگزار شد.

به گزارش الشرق الاوسط، شاهزاده محمد بن سلمان در سخنانی در این مراسم گفت که این توافق گامی در جهت راه‌حل سیاسی و پایان جنگ یمن است.

 وی با بیان اینکه دولت یمن و شورای انتقالی جنوب برادران یکدیگر هستند، گفت که دولت سعودی تمام تلاش خود را برای پایان دادن به درگیری‌های میان برادران در یمن به کار می‌گیرد.

او افزود: «امیدواریم این توافق موجب پایان اختلافات و پایان دخالت‌های خارجی در امور یمن شود

ولی‌عهد سعودی با تقدیر از نقش امارات در یمن، اضافه کرد که این کشور در کنار سربازان سعودی و کشورهای هم‌پیمان، برای یمن فداکاری کرده‌است.

از سوی دیگر، مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل در امور یمن ضمن استقبال از توافق دولت یمن و شورای انتقالی جنوب گفت که توافق ریاض می‌تواند گام مهمی برای حل و فصل سیاسی بحران یمن باشد.

گریفیتس این توافق را که در ریاض به امضا رسیده‌است، گامی مهم برای حل و فصل سیاسی بحران یمن خواند و گفت که توافق ریاض محورهای مرحله آینده مذاکرات صلح یمن را ترسیم می‌کند.

وی تأکید کرد که امضای توافق ریاض یک گام مهم برای دستیابی به حل و فصل مسالمت آمیز برای پایان درگیری‌های یمن است


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای