«ویا رم»؛ ایتالیای کوچک در لبنان

«ویا رم»؛ ایتالیای کوچک در لبنان

سرآشپز ماسیمیلیانو و پیتزاهای خوشمزه
چهارشنبه, 6 نوامبر, 2019 - 21:15

رستوران ویا روما « Via Roma» یک ایتالیای کوچک در لبنان به شمار می رود. دکوراسیون داخلی و موزیک و غذاهای رستوان شما را به این کشور مدیترانه ای می برد.

همسر ماسیمیلیانو سرآشپز رستوران اهل لبنان است. ماسیمیلیانو ده سال پیش به لبنان مهاجرت کرد و رستوان ویا روما با خوشمزه ترین غذاهای ایتالیایی را راه اندازی کرد.

او پیشتر در رستوران های «مارگاریتا» و «کافه موندو» کار می کرد. پیتزاهای ماسیمیلیانو شکل و شمایل عادی و متعارف ندارد. یک پیتزای یک متری یا کمتر را سرو می کنند.

دکوراسیون داخلی رستوان واقع در محله نقاش در لبنان شما را به ایتالیا می برد.

سرآشپز ماسیمیلیانو جلوی مشتریان ایستاده و نظر آنها را درباره غذاها جویا می شود «امیدوارم از پاستا کاربونارا خوشتان آمده باشد. کاربونارا را به سبک ایتالیایی و بدون سس درست می کنم». چیدن ظروف چینی پورسلین روی میز اشتها را باز می کند. پنیر بوراتا و گوجه فرنگی تازه و اسفناج با سس بشامل و پنیر ذوب شده ریکوتا سرو می شود. پاستای لینگوینی با محصولات دریایی و سس خوشمزه یکی دیگر از غذاهای خوشمزه رستوران است.

ریزوتو از دیگر غذاهای خوشمزه رستوران است. پیتزای رستوان «ویا روما» طعم و بوی دیگری دارد.

ماسیمیلیانو می گوید این پیتزا با آرد مخصوص پیتزای ایتالیایی تهیه می شود که آن را نازک و برشته می کند. در ایتالیا از آرد دی مارکو استفاده می کنند. خمیر پیتزا را 48 ساعت قبل از گذاشتن پیتزا در فر آماده می کنند.

انواع پیتزا در این رستوران سرو می شود. گارسون با قیچی تیز خود پیتزاها را جلوی مشتریان می برد.همبرگر در رستوران نیز به سبک ایتالیایی تهیه می و با بادنجان کبابی و گوشت دودی پانسیا و پنیر موزارلا و ریحان و سیر سرو می شود.

دسرهای خوشمزه رستوران مثل تیرامیسو به راحتی در دهان آب می شود. دست آخر شما با لبخند و تجربه غذا خوردن در یک رستوران بی نظیر به خانه برمی گردید.


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای