نور فتح الله: طرح هایم شبیه خودم هستند

نور فتح الله: طرح هایم شبیه خودم هستند

چهارشنبه, 6 نوامبر, 2019 - 21:30

نور فتح الله طراح مد خیلی اتفاقی وارد این عرصه شد. یکی از اقوام نور از وی خواست تا به عنوان یکی از دستیاران فواد سرکیس طراح لباس لبنانی کار کند. 

نور هم قبول کرد چرا که از کودکی علاقه شدیدی به دنیای مد داشت. استعداد نور پس از همکاری با فواد سرکیس در طراحی لباس کشف می شود.

او چهار سال پیش اولین مجموعه لباس خود را عرضه کرد. این مجموعه شامل ۳۰ قطعه اوت کوتور می شود.

نور می گوید «از همان اول تصمیم گرفتم تا روح نشاط و جوانی را در طرح هایم بروز دهم. ایده هایم را از شیوه زندگی ام الهام می گیرم». نور فتح الله دنیای مد شرق و غرب را با یکدیگر آمیخته و از دل آن، طرح های ساده و زنانه بیرون آمده است.

نور معتقد است طرح های اوت کوتور دارای دوخت و دوز پیچیده هستند. از این رو او با شیوه ساده توجه خود را روی پارچه معطوف می کند. 

او از پارچه ژاکارد و بروکات و ارگانزا استفاده می کند و این نوع پارچه ها را «سرشار از حس زنانگی» توصیف می کند. نور درباره زن شرقی می گوید «زن شرقی از همان نگاه اول می داند به دنبال چیست. زن شرقی دارای شخصیت قوی و دوستدار مد بوده و به همه جزئیات دنیای مد توجه می کند».

«آبی نفتی» رنگ مورد علاقه اوست. نور با این رنگ می تواند حواشی و جزئیات ریزی را ترسیم کند که با استفاده از رنگ های دیگر امکان پذیر نیست.

او افزود «آبی نفتی و سبز در همه مجموعه لباس ها هستند». برش لباس های او همواره فرم بدن را زیبا جلوه می دهد.

نور می گوید پارچه تافته و بروکات و توری ابریشمی جایگاه ویژه ای در طراحی هایش دارند. 

برخی طراحی های او چین چینی و دامن های کشویی هستند. 

مجموعه «ویولا» از رنگ های مورد علاقه نور با طرح گل های پراکنده تشکیل می شود. این طرح ها همان طرح لباس مورد علاقه خانم های رویایی است.

نور می گوید «عشق در طرح هایم موج می زند. هر قطعه سرشار از لحظه های عاشقانه است». نور فتح الله که از آغاز فعالیت در دنیای مد با فواد سرکیس همکاری کرده می گوید خیلی چیزها از او آموخته است.

او خاطر نشان کرد «من تحت تاثیر نام و آوازه فواد سرکیس قرار گرفتم که در لبنان و کشورهای عربی و غربی شهرت فراوانی دارد. من از فواد یاد گرفتم که چطور به فرم بدن خانم ها نگاه کنم و چطور با پارچه بازی کنم. طرح های من مسیر متفاوتی طی کردند و معاصرتر و مدرن تر شدند. به عبارتی دیگر طرح هایم به خودم شباهت دارند». نور گفت ترجیح می داد در رشته طراحی و مد در دانشگاه درس بخواند. 

او در ادامه افزود «حالا درست است که دانش در دنیای مد ضروری است اما تجربه عملی من نیز چیز کمی نیست». او از دنیای «اوت کوتور» به «کژوال» سفر کرد.

نور می گوید «این دو زمینه های متفاوتی دارند. این ماجراجویی است. نمی دانم نتیجه این ماجراجویی چه خواهد بود اما من این مسیر را ادامه دادم. قطعات کژوال من امروز همچون اوت کوتور در کشورهای خلیج و برخی کشورهای اروپا معروف شدند».

طرح های نور مناسب خانم های شاغل و شیک پوش هستند. او در بلوزها از یقه های پهن استفاده می کند و ژاکت با آستین گلدوزی شده و پیراهن میدی تنگ طراحی می کند.

نور فتح الله از طراحی های عجیب و غریب خودداری می کند.

او می گوید «نوآوری در طرح های عجیب و غریب نیست. طرح های من به دنیای زنانی مثل خود من سفر می کنند. من در صدد پررنگ کردن زیبایی زن با شیوه خاص خودم هستم و زنانگی پایه و اساس کارهایم است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای