«بزرگان مد» به دنبال همکاری با سعودی در بخش مد و لباس

«بزرگان مد» به دنبال همکاری با سعودی در بخش مد و لباس

خلاقیت و نوآوری طراحان خلاق با آینده طراحی لباس شکوفا می شود
جمعه, 8 نوامبر, 2019 - 16:30
بخشی از برنامه های فشن شوی ریاض که چهارشنبه ۶ نوامبر برگزار شد (عکس: بشیر صالح)

چهره های معروف و طراحان مد جهانی در برنامه «آینده مد» بر فرصت های فراوان همکاری با طراحان مد سعودی و حرکت به سوی جهانی شدن فعالیت آنان تاکید کردند.

این برنامه روز چهارشنبه (۶ نوامبر) در ریاض پایان یافت. راوی تاکران مدیر گروه ال وی ام اچ در خاورمیانه و استرالیا به الشرق الاوسط گفت «آنچه در جشنواره آینده مد در ریاض مشاهده کردم غیر قابل توصیف است. بسیار شگفت زده شدم».

او افزود «من از نزدیک با فرهنگ این کشور و توانمندی جوانان برای ارائه الگوی متفاوت از بقیه طراحان مد در جهان آشنا شدم. راه اندازی برندهای تجاری باعث افزایش رقابت پذیری بازارهای جهان می شود».

دیوید گلدویز شریک و یکی از پایه گذاران گروه chief strategy office به الشرق الاوسط گفت «سعودی از میراث و هنر و فرهنگ غنی برخوردار است. هر کدام از استعدادهای جوان کشور با مسئولیت پذیری و آگاهی درباره طراحی و شرایط واقعی خود با خود رقابت می کنند».

او افزود «از نیویورک به سعودی سفر کردم تا اندیشه ها و تجربیاتم را با طراحان سعودی و میهمانان حاضر در این برنامه در میان بگذارم. اما با تجربیات و طرح های خلاقانه طراحان مد سعودی روبرو شدم».

هبه فراش طراح مد سعودی گفت «وزارت فرهنگ به وعده های خود عمل می کند. طراحان مد بااستعداد کشور با بقیه طراحان مد جهان رقابت می کنند و دولت از طراحان مد زن سعودی حمایت می کند».

او یادآور شد « زنان با توجه به ظرفیت و امکانات فعالیت می کنند. همه شرکت کنندگان در این جشنواره شاهد یک رویداد جهانی هستند و این به خودی خود یک تحول نوعی در سعودی است».

او گفت «کارهای طراحان سعودی در سطح جهانی مطرح خواهند شد. این برنامه فرصتی در اختیار طراحان لباس سعودی قرار داد تا از نزدیک با طراحان جهان ارتباط برقرار کنند و دیدیم که بزرگان صنعت مد جهان تا چه اندازه به همکاری با ما علاقمند هستند».

نجلاء الراجح طراح لباس سعودی گفت «برنامه آینده مد با حضور طراحان خلاق و ماهر در همه بخش های مد از جمله لباس و زیورآلات و کیف برگزار شد و این سکویی به سمت جهانی شدن خواهد بود».

برنامه آینده مد از ۴ تا ۶ نوامبر توسط وزارت فرهنگ در ریاض برگزار شد.

طراحان مد جهان و سعودی و دست اندرکاران صنعت مد و سرمایه گذاران و علاقمندان در این برنامه شرکت کردند.

موضوع «طرح برند تجاری بین المللی» در این برنامه مورد بررسی قرار گرفت. برنامه های متنوع دیگری از جمله گفتگو با طراحان مد جهان درباره آینده این صنعت و بریندینگ دیجیتال و وظیفه طراحان مد و تاریخ طراحی لباس و نیز گفتگو با چهره های شاخص دنیای مد درباره زندگی در دنیای مد مطرح شد.

زیبایی و سلامت و شیوه زندگی سالم در دنیای کنونی و نحوه راه اندازی شرکت متخصص در عمل زیبایی و تنوع بخشی به شیوه های زیباسازی و فشن شو و اهمیت تبادل تجربه به نسل های آینده و آگاهی درباره تاثیر انقلاب دیجیتال و بازطراحی نشریه های مد متناسب با دوران دیجیتال از جمله مسائل مطرح شده در این برنامه بودند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای