​عملیات ائتلاف دریایی حفاظت از دریانوردی در خلیج آغاز شد

​عملیات ائتلاف دریایی حفاظت از دریانوردی در خلیج آغاز شد

عملیات «سنتینل» یک اقدام دفاعی است که به منظور حفاظت از آبهای خلیج انجام می‌شود
پنجشنبه, 7 نوامبر, 2019 - 16:45

ائتلاف دریایی حفاظت از دریانوردی در خلیج عربی و تنگه هرمز تحت رهبری آمریکا اعلام کرد عملیات دریایی خودش را در بحرین برای محافظت ادعایی از کشتی‌ها در آب‌های خلیج با حضور فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی نیروی دریایی آمریکا در خاورمیانه و فرماندهانی از کشورهای عضو را آغاز کرده‌است.

به گزارش الشرق الاوسط، نیروی دریایی اتئلاف امنیت دریایی در خلیج اعلام کرده‌است که کشتی‌هایی را که از تنگه هرمز و آب‌های خلیج می‌گذرند همراهی می‌کند تا جریان آزاد نفت در این منطقه ادامه پیدا کند.

دریاسالار جیم مالوی فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی نیروی دریایی آمریکا در خاورمیانه، گفت «عملیات نگهبان» (سنتینل) اقدامی دفاعی در راستای حفاظت از آب‌های خلیج است.

او در مراسمی در مرکز فرماندهی ائتلاف گفت: «در حالی که طراحی عملیاتی نگهبان تهدیدمحور است، خود تهدیدی در برندارد.»

مالوی اضافه کرد: «تعهد ما نسبت به منطقه کوتاه‌مدت نیست، ادامه‌دار است، و ما تا زمانی که نیاز باشد و تا زمانی که تهدید وجود دارد در چارچوب نگهبان به عملیات ادامه می‌دهیم.»

از اولین ماه‌های سال جاری برخی حوادث، کشتیرانی در خلیج را ناامن کردند. از جمله حمله به دو نفتکش سعودی، یک کشتی متعلق به امارات متحده عربی، یک نفتکش متعلق به نروژ، توقیف یک نفتکش بریتانیایی از سوی سپاه پاسداران در تابستان امسال، سرنگونی یک پهپاد آمریکایی توسط ایران و حمله به تأسیسات نفتی آرامکو.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای