مردم لبنان در بحران‌ها دست و پا می‌زنند؛ دولت اطمینان داد

مردم لبنان در بحران‌ها دست و پا می‌زنند؛ دولت اطمینان داد

یکشنبه, 10 نوامبر, 2019 - 10:45

همزمان با شدت گرفتن بحران‌ها همچون بحران سوخت، دولت لبنان روز گذشته تلاش کرد تا به شهروندان این کشور دربارهٔ سپرده‌های بانکی و تأمین پول لازم برای واردات کالاهای اساسی اطمینان داد.

به گزارش الشرق الاوسط، میشال عون رئیس‌جمهور لبنان در نشست وزارتی مالی و بانکی در کاخ بعبدا بر ضرورت حل مشکلات پولی و بانکی و اتخاذ گام‌های ضروری برای تأمین نیازهای شهروندان و اطلاع‌رسانی شفاف به آنها به منظور جلوگیری از انتشار شایعات تأکید کرد.

رئیس‌جمهور در ادامه اضافه کرد که همکاری میان حاکمیت بانک لبنان و مجمع بانک‌ها در این مرحله برای تحقق اهداف مطلوب، ضروری است.

در این نشست وزیر دارایی، وزیر مشاور در امور ریاست جمهوری، وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس کل بانک مرکزی و رئیس مجمع بانک‌ها و اعضای شورای اداری این مجمع در آن حضور داشتند.

در این نشست به لبنانی‌ها و سپرده گذاران اطمینان خاطر داده شد که پول‌هایشان در بانک محفوظ است.

همچنین سلیم صفیر رئیس مجمع بانک‌های لبنان نیز به سپرده گذاران از صیانت از اموالشان اطمینان داد و گفت: آنچه که در لبنان در حال اتفاق است تأثیری روی تعهد بانک‌ها نسبت به مشتریان نخواهد گذاشت، بنابراین جای نگرانی نیست.

وی اضافه کرد: وزیر دارایی و اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس مجمع بانک‌ها به نظارت بر اوضاع و صدور بیانیه‌های توضیحی برای جلوگیری از انتشار اخبار دروغین مکلف شده‌اند.

علی حسن خلیل وزیر دارایی لبنان نیز اعلام کرد در پرداخت حقوق ماه‌های ۱۱ و ۱۲ میلادی مشکلی نداریم.

از سوی دیگر، منصور بطیش وزیر اقتصاد لبنان نیز وجود ذخیره کافی دارو، سوخت و آرد خبر داد.

سیاست‌های بانکی منجر به تأثیر منفی بر بخش‌های اقتصادی لبنان شده‌است و بخش سوخت را نیز دربرگرفت، به طوری بسیاری از پمپ بنزین به دلیل نبود سوخت روز گذشته تعطیل شده‌اند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای