سعودی فریبکاری ایران در ارائهٔ اطلاعات هسته‌ای خود به آژانس را محکوم کرد

سعودی فریبکاری ایران در ارائهٔ اطلاعات هسته‌ای خود به آژانس را محکوم کرد

شورای وزیران سعودی: توافق ریاض، گامی محوری در پایان‌دادن به بحران یمن
سه شنبه, 12 نوامبر, 2019 - 18:30

شورای وزیران سعودی از تلاش‌های آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای حمایت و فریبکاری ایران در ارائهٔ اطلاعات مراکز هسته‌ای خود به آژانس را محکوم کرد، همچنین خواستار همکاری دولت ایران با آژانس و احترام گذاشتن به مصونیت کارشناسان و بازرسان این سازمان شد.

به گزارش الشرق الاوسط، اعضای کابینه دولت سعودی همچنین در این جلسه که به ریاست خادم حرمین شریفین برگزار شد، به توافق ریاض میان طرف‌های یمنی با اشراف سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و با نظارت شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ولیعهد سعودی اشاره کردند و نسبت به ادامه حمایت سعودی جهت تحقق امنیت و ثبات یمن تأکید کردند.

شورای وزیران همچنین در نشست امروز خود به سخنان ولیعهد در رابطه با حمایت از ملت یمن از آغاز بحران این کشور بنابر درخواست دولت قانونی یمن و تلاش برای حل سیاسی این بحران بر اساس مراجع سه‌گانه و توقف دخالت‌های بیگانگان و پایان دادن به کودتای شورشیان و تهدیدهای آنان علیه امنیت منطقه و گذرگاه‌های آبی آن اشاره کردند.

همچنین ترکی شبانه وزیر اطلاع‌رسانی سعودی پس از پایان این نشست توضیح داد: شورای وزیران در نشست امروز خود از استقبال گستردهٔ جامعهٔ جهانی از این توافق‌نامه و پیام‌های تبریک ارسالی به سعودی به عنوان میانجی این توافق‌نامه قدردانی کرد و آن را گامی محوری در پایان دادن به بحران یمن و شکوفایی این کشور دانستند.

شورای وزیران همچنین به توافق‌نامهٔ امضا شده میان سعودی و انجمن اقتصاد جهانی برای راه‌اندازی شعبهٔ مرکز انقلاب چهارم صنعتی در سعودی به عنوان پنجمین شعبهٔ انجمن اشاره کردند.

دربارهٔ اوضاع داخلی، شورای وزیران از خادم حرمین شریفین بابت سرپرستی و نظارت و حضور در جشن اعطای جوایز ملک خالد ۲۰۱۹ در سه بخش توسعه، سازمان‌های غیرانتفاعی شایسته و توسعهٔ پایدار تشکر و قدردانی کردند و آن را نشانهٔ توجه و عنایت وی به این جایزه دانستند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای