ادامه حملات اسرائیل به غزه؛ فلسطین خواستار مداخله بین‌المللی شد

ادامه حملات اسرائیل به غزه؛ فلسطین خواستار مداخله بین‌المللی شد

شمار قربانیان حملات اسرائیل به ۱۶ نفر رسید
چهارشنبه, 13 نوامبر, 2019 - 12:30

وزارت بهداشت وابسته به «جنبش حماس» در غزه، ارتش اسرائیل صبح امروز چهارشنبه مناطق مختلف نوار غزه را آماج حملات هوایی خود قرار داده‌است که در پی آن ۶ شهروند فلسطینی کشته شدند.

به گزارش الشرق الاوسط، با این حملات، شمار قربانیان حملات روزهای اخیر جنگنده‌های اسرائیل به نوار غزه به ۱۶ نفر از جمله بها ابوالعطا یکی از فرماندهان گردان‌های قدس می‌رسد.

ارتش اسرائیل اعلام کرده‌است که «این حملات برای هدف قرار دادن مراکز تروریستی وابسته به جهاد است».

پس از استمرار حملات اسرائیل به نوار غزه، سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین طی اطلاعیه ای اعلام کرد: خالد فراج یکی از مدیران این جنبش امروز در نوار غزه جان خود را از دست داده‌است.

ارتش اشغالگر اسرائیل همچنین اعلام کرد از دیروز تا امروز دو شهر عسقلان و نتیفوت به دلیل حملات راکتی از سوی غزه صدای آژیر بارها در آن شنیده شد.

در همین رابطه، محمد اشتیه نخست‌وزیر تشکیلات فلسطین خواستار مداخله فوری مجامع بین‌المللی برای توقف حملات اسرائیل به نوار غزه شد.

رویترز به نقل از اشتیه گزارش داد؛ اسرائیل باید جنایات خود را علیه شهروندان فلسطینی را هر چه سریع‌تر متوقف کند. از سازمان ملل و نهادهای حقوق بشر می‌خواهیم از مردم فلسطین برابر قانون‌شکنی‌های رژیم اشغالگر چه در غزه و چه در کرانه باختری حمایت کنند.

وی همچنین از تماس‌های منطقه‌ای و بین‌المللی محمود عباس رئیس تشکیلات و دولت فلسطین برای جلوگیری از تجاوز دشمن خبرداد.

بها ابوالعطا فرمانده «سرایا القدس» (یگان‌های قدس)، شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین بود که بامداد سه‌شنبه ۲۱ آبان در نتیجه حمله موشکی جنگنده‌های اسرائیل همراه با همسرش در خانه خود در نوار غزه کشته شد. دو کودک آنها و نیز شماری از همسایگان در اثر این حمله زخمی شدند.

همزمان، در حمله هوایی مشابه به خانه اکرم العجوری از مسئولان بخش سیاسی جهاد اسلامی فلسطین در محله المزه در دمشق، پسر او و یک تن دیگر کشته و این مقام جهادی و هفت تن دیگر زخمی شدند.

شبه‌نظامیان جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به این سوء قصدها، از سحرگاه سه‌شنبه حملات راکتی وسیع به مرکز اسرائیل از جمله شهر تل‌آویو را آغاز کردند و تا شامگاه ۲۲ آبان، بیش از ۲۰۰ فروند راکت شلیک کردند.

حملات به اسرائیلی‌ها تنها باعث ایجاد خسارت شد و تلفاتی نداشت.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای