ملک سلمان: عامل «حمله فلوریدا» نماینده مردم سعودی نیست

ملک سلمان: عامل «حمله فلوریدا» نماینده مردم سعودی نیست

یکشنبه, 8 دسامبر, 2019 - 09:45
ملک سلمان بن عبد العزیز خادم حرمین شریفین (واس)

ملک سلمان بن عبد العزیز خادم حرمین شریفین روز جمعه (۶ دسامبر) در تماس تلفنی با دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا از خبر تیراندازی افسر آموزشی سعودی در پایگاه نظامی در فلوریدا ابراز اندوه و ناراحتی کرد.

چند آمریکایی در این حمله کشته و زخمی شدند.

ملک سلمان به رییس جمهور آمریکا و خانواده قربانیان در حادثه تیراندازی در فلوریدا تسلیت گفت و خواستار شفای عاجل برای زخمی ها شد.

او افزود عامل این جنایت زشت نماینده مردم سعودی نیست. مردم سعودی به مردم آمریکا احترام می گذارند. خادم حرمین شریفین در این گفتگوی تلفنی افزود سعودی در کنار آمریکا ایستاده و به دستگاه امنیتی سعودی توصیه کرده تا با سرویس اطلاعاتی آمریکا به منظور دست یابی به اطلاعات و جزئیات این حادثه غم انگیز همکاری کنند. رسانه های آمریکایی پیشتر گفتند که تیراندازی در پادگان هوایی نیروی دریایی پنساکولا در فلوریدا منجر به کشته شدن ۳ نفر و زخمی شدن ۷ تن دیگر شد.

دیوید مورگان کلانتر شهرستان اسکامبیا در فلوریدا گفت «ما ساعت ۶:۵۱ صبح گزارش اولیه در مورد حضور «تیرانداز حرفه ای» در پادگان دریافت کردیم».

او افزود «چند دقیقه پس از حمله، یک افسر پلیس این مهاجم را در کلاس درس واقع در پادگان کشت».

مقام های آمریکا گفتند دو افسر نظامی در این حادثه در ناحیه بازو و زانو زخمی شدند اما این جراحت سطحی است.

رون دیسانتیس فرماندار ایالت فلوریدا در نشست خبری گفت «مهاجم یک افسر آموزشی سعودی بود».

به گزارش رویترز حدود ۱۶ هزار نظامی در پادگان هوایی نیروی دریایی پنساکولا در فلوریدا حضور دارند. نظامیان عضو نیروی دریایی آمریکا هستند که در آموزش نظامیان کشورهای هم پیمان شرکت می کنند. این دومین حادثه تیراندازی در تاسیسات نظامی آمریکا در هفته جاری است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای