امیر کویت: اقدامات مثبت و سازنده در نشست سران خلیجی اطمینان بخش است

امیر کویت: اقدامات مثبت و سازنده در نشست سران خلیجی اطمینان بخش است

شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح حملات شرورانه به سعودی را محکوم کرد
سه شنبه, 10 دسامبر, 2019 - 17:45
سخنرانی امیر کویت در جلسه سران کشورهای خلیج در ریاض در روز سه شنبه (کونا)

شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت در سخنرانی در چهلمین اجلاس سران کشورهای خلیج گفت «اقدامات مثبت و سازنده در نشست سران خلیجی اطمینان بخش است. این اقدامات در راستای تلاش کشورهای عضو برای عبور از گذشته انجام می شود».

چهلمین دوره اجلاس سران کشورهای خلیج روز سه شنبه (10 دسامبر) در ریاض برگزار شد.

او افزود «ما امیدواریم که توصیه ها و بیانیه های امروز بی گمان در حمایت از مسیر کنونی و دست یابی به اهدافمان تاثیرگذار باشد».

شیخ صباح ابراز امیدواری کرد که نشست امروز سران کشورهای عضو شورای همکاری در فضای سازنده بیانگر اراده آنان برای دست یابی به دیدگاه مشترک و اتحاد باشد.

او یادآور شد « اقدامات مثبت و سازنده در نشست سران خلیجی اطمینان بخش است. این اقدامات در راستای تلاش کشورهای عضو برای عبور از گذشته انجام می شود. امیدواریم که نشست امروز سران کشورهای عضو شورای همکاری در فضای سازنده بیانگر اراده آنان برای دست یابی به دیدگاه مشترک و اتحاد باشد».

امیر کویت گفت «منطقه ما همچنان در فضای افزایش تنش جدی قرار دارد. این تنش امنیت و ثبات در منطقه را تهدید می کند».

او خاطر نشان کرد «ما همواره خواستار برقراری آرامش و به کارگیری تدبیر و گفتگو برای مقابله با تنش بودیم و هستیم. ما به شدت بر این باوریم که هر گزینه به جز گفتگو ما را به سرنوشت نامعلومی سوق خواهد داد».

امیر کویت افزود «به دنبال افزایش تنش سعودی در معرض حملات شرورانه ای قرار گرفت. ما امروز این حملات را محکوم می کنیم و می گوییم که از سعودی برای حفظ امنیت و ثبات در این کشور حمایت می کنیم».

شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح یادآور شد «ما با حساسیت ویژه ای توافق بین حکومت قانونی یمن و شورای انتقالی را دنبال کردیم. این توافق زیر نظر و با تلاش های پیگیر سعودی امضا شد».

او گفت «توافق بین گروه های یمنی مقدمه ای برای دست یابی به روند صلح مورد نظر است. ما با نگرانی و اندوه بسیار تحولات جاری در عراق و لبنان و لیبی و الجزایر و افزایش تنش و بی ثباتی در این کشورها را دنبال می کنیم».

امیر کویت گفت «از خداوند متعال خواستار برقراری امنیت و ثبات در این کشورها و عبور از شرایط سخت و دردناک کنونی هستیم». او افزود «برگزاری مناسبت های جهانی در کشورهای عضو مایه افتخار است. سعودی ریاست کشورهای جی 20 را به عهده گرفت. اکسپو 2020 در امارات برگزار می شود. قطر میزبان مسابقات جام جهانی 2020 خواهد بود. این تحولات نشانگر قدردانی جهانیان از کشورهایمان و اعتماد آنها به نقش آفرینی این کشورها است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای