​کویت یکی از اعضای اخوان المسلمین را دستگیر کرد و به مصر تحویل داد

​کویت یکی از اعضای اخوان المسلمین را دستگیر کرد و به مصر تحویل داد

دوشنبه, 16 دسامبر, 2019 - 09:30

روزنامه الرأی کویت از بازداشت یکی از اعضای کادر سازمان اخوان المسلمین مصر خبر داد و افزود: این فرد پس از بازگشت از ترکیه در فرودگاه دستگیر و به مصر دیپورت شد.

به گزارش الشرق الاوسط، مسئولان امنیتی در کویت فردی به نام «اسلام. ع» را بعد از تعقیب و مراقبت بازداشت کردند.

این روزنامه امروز یکشنبه نوشت، «اسلام ع، دندان‌پزشک است که در کویت کار می‌کند. پیشتر او در بیمارستان سوهاج [مصر] کار می‌کرد. او با اعضایی از گروهکی در ارتباط است که کویت پیشتر آن را کشف و اعضایش را بازداشت و طبق توافق امنیتی با مصر، به این کشور عودت داده بود».

طبق این گزارش، این فرد پس از آن کویت را به مقصد ترکیه ترک کرده بود و پس از گذشت چهار ماه، دوستان این فرد به او اطلاع داده‌اند که پرونده‌اش دیگر در دست بررسی نیست؛ بنابراین پس از بازگشت، کویت او را در فرودگاه بازداشت کرد.

این فرد در تحقیقات به ارتباط با اعضای گروهک مرتبط با اخوان که در کویت بازداشت شدند، اعتراف کرده و گفته که در امر حمایت مالی عناصر آن در مصر مشارکت داشته‌است. در این گزارش آمده‌است که او ممکن است یکی از نزدیکان درجه یک کسی باشد که به اقدامات خشونت‌باری مثل آتش زدن کلیساها در مصر متهم است.

روزنامه الرأی همچنین خبر داد که روز گذشته (شنبه) این فرد به قاهره تحویل شد. کویت اعلام کرده که این اقدام را بر اساس توافق امنیتی با مصر انجام داده و موضوع امنیت و استقرار کشور خط قرمز است.

کویت در جولای گذشته اعلام کرد که ۸ عضو این گروهک مرتبط با اخوان المسلمین در کویت بازداشت شدند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای