نگرانی از درگیری؛ خیابان‌های بیروت با دیوارهای بتنی مسدود شدند

نگرانی از درگیری؛ خیابان‌های بیروت با دیوارهای بتنی مسدود شدند

در شامگاه مذاکرات پارلمانی برای پایان دادن به بن‌بست حکومتی
چهارشنبه, 18 دسامبر, 2019 - 18:45

در پی تکرار درگیری‌ها و زد و خوردها با نیروهای امنیتی و تنش‌های مذهبی، نیروهای امنیتی لبنان برای پیشگری از درگیری‌های احتمالی در بیروت خیابان‌های منتهی به تحصن کنندگان معترض را با دیوارهای سیمانی مسدود کردند.

به گزارش الشرق الاوسط، این اقدامات در سایه دودستگی حاد سیاسی و در شامگاه مذاکرات پارلمانی میان میشال عون رئیس‌جمهور و فراکسیون‌های پارلمانی به منظور تعیین نخست‌وزیر جدید برای پایان دادن به بن‌بست حکومتی صورت می‌گیرد.

خبرگزاری فرانسه با انتشار تصاویری از قراردادن دیوارهای سیمانی از صبح امروز در ورودی تعدادی از خیابان‌های منتهی به میدان ریاض الصلح که معمولاً توسط هواداران حزب‌الله و امل برای رسیدن به میدان‌های تظاهرات طی می‌شوند، گزارش داد.

یک افسر در بیروت که نخواست نامش فاش شود این اقدام را در راستای حمایت از میدان‌های تظاهرات و تمرکز نیروهای امنیتی در صورت حدوث مجدد درگیری‌ها دانست.

نیروهای امنیتی همچنین روز گذشته پس از حمله هواداران حزب‌الله و امل به محل تظاهرات در میدان النجمه در مجاورت پارلمان، موانع آهنی ثابت در آن خیابان قرار دادند.

این درگیری‌ها بحران سیاسی و اقتصادی لبنان را پیچیده‌تر کرده‌است، این در حالی است که گروه‌های سیاسی فردا پنجشنبه با آزمونی سخت برای تعیین رئیس دولت جدید رو برو هستند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای