آمریکا: احتمالا ایران دست به اقدامات تحریک‌آمیز در منطقه بزند

آمریکا: احتمالا ایران دست به اقدامات تحریک‌آمیز در منطقه بزند

شنبه, 28 دسامبر, 2019 - 00:00

مقام ارشد نیروی دریایی آمریکا گفت: باوجود آرامش نسبی در منطقه، ایرانی‌ها ممکن است دست به اقدامات تحریک آمیز در تنگه هرمز و جاهای دیگر در منطقه دست بزند.

به گزارش الشرق الاوسط، مودلی به خبرگزاری رویترز گفته است:  ایرانی‌ها به اقدامات تحریک آمیز خود در آنجا ادامه خواهند داد .. و به نظرم از هر فرصتی برای این کار استفاده خواهند کرد. او به جزئیات یا زمان این اقدامات اشاره ای نکرده است‌.

وی افزود: هیچ نشانه ای از تغییر در رویکرد رهبری ایران حاکی از دست کشیدن از اقدامات گذشته وجود ندارد.. مگر آن که نظام تغییر یابد.

پیش از این پنتاگون ۱۴ هزار نیروی نظامی جدید به خاورمیانه برای مقابله با ایران اعزام کرده بود.


 مودلی تاکید کرد واکنش ما به اقدامات ایران می‌تواند تمرکز وزارت دفاع را از اولویت‌های دیگرمان مانند مقابله با چین دور کند. 

وی گفت: همزمان با اقدامات مخرب ایران، ما یک ناو هواپیمابر خود را به مدت ۱۰ ماه به خاورمیانه می‌فرستیم.. این اقدام چه تاثیری بر آمادگی ناوگان ما دارد؟ هر چقدر ناو ما بیشتر در خاورمیانه باقی بماند، آمادگی ما برای تقابل نظامی کاهش می‌یابد.

این اظهارات همزمان با آغاز رزمایش مشترک نیروهای دریایی ایران، چین و روسیه در آب‌های شمال اقیانوس هند و دریای عمان مطرح شده است‌.

این مقام ارشد نیروی دریایی آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اقدام ایران برای ایجاد ناآرامی در منطقه برای جبران تظاهرات در این کشور گفت: آمار اطلاعاتی ما فعلا چیزی در این باره رصد نکرده است.

در روزهای اخیر یک گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از سه مقام مسئول ایرانی شمار کشته های موج اخیر اعتراض ها در ایران را یکهزار و پانصد نفر عنوان کرده بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای