​سعودی «عملیات تروریستی شبه نظامیان مورد حمایت ایران در عراق» را محکوم کرد

​سعودی «عملیات تروریستی شبه نظامیان مورد حمایت ایران در عراق» را محکوم کرد

سه شنبه, 31 دسامبر, 2019 - 11:00

سعودی حملات تروریستی گروه های شبه نظامی مورد حمایت ایران در عراق را محکوم کرد و هدف از آنها را برهم زدن امنیت و ثبات عراق دانست.

به گزارش الشرق الاوسط، یک منبع مسئول سعودی در این باره گفت: پادشاهی عربی سعودی با نگرانی بالا افزایش حملات تروریستی در داخل عراق را که هدف نابودی امنیت و ثباتش را دنبال می کند، پیگیری کرد که آخرین آنها حملات علیه نیروهای آمریکایی حاضر در عراق بوده که درچارچوب ائتلاف بین المللی ضد داعش و بنابر دعوت دولت عراق در این کشور حضور دارند.

به گفته این منبع، «حمله به پایگاه عراقی در نزدیکی کرکوک با بیش از 30 راکت کاتیوشا در 27 دسامبر 2019 که منجر به کشته شدن یک شهروند آمریکایی و زخمی شدن دو تن دیگر از نیروهای عراقی و چهار تن از نیروهای آمریکایی شده، باعث تصمیم گیری برای اقدامات دفاعی علیه این سازمان های تروریستی شد».

این منبع افزود: سعودی تاکید می کند که این حملات گروه های تروریستی نقض حاکمیت عراق است و روی تلاش های مبارزه با تروریسم تاثیر می گذارد؛ امری که حمایت از تلاش ها و همکاری های میان دولت عراق و نیروهای ائتلاف بین المللی از طریق تحقیق در حادثه ۲۷ سپتامبر و اتخاذ اقدامات مناسب برای پیشگیری از تکرار اقدامات خصمانه مورد حمایت رژیم ایران را ایجاب می کند.

سعودی همچنین نسبت به دوچندان کردن تلاش ها برای حفظ امنیت و ثبات عراق دعوت کرده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای