سعودی در اندیشه میزبانی جام ملت های آسیا 2027

سعودی در اندیشه میزبانی جام ملت های آسیا 2027

سه شنبه, 31 دسامبر, 2019 - 23:45

منابع آگاه به روزنامه «شرق الاوسط» خبر دادند که فدراسیون فوتبال سعودی به طور جدی به میزبانی جام ملت های آسیا 2027 فکر می کند.

این منابع تاکید کردند که مسئولان چند صباحی است که در حال بازنگری نیازهای میزبانی برای ارائه درخواست رسمی هستند، اما درخواست باتوجه به فرصت باقیمانده از سوی کنفدراسیون آسیا زود به نظر می رسد. 

پیش از این و در سال 2013 فدراسیون سعودی به صورت جدی به ورود به رقابت برای کسب میزبانی سال 2019 فکر کرده بود اما در همان سال به دلیل ناتوانی در ایجاد پوشش دولتی و سختی شرایط لازم از این رقابت منصرف شد. 

پیشتر فدراسیون های عراق و اردن از ارائه درخواست برای میزبانی مشترک از مسابقات جام ملت های آسیا 2027 خبر دادند.

فدراسیون فوتبال اردن در کاربری خود توییتر نوشت «میزبانی جام آسیا افتخار بزرگی است برای اردن و عراق. ما مشغول بررسی هستیم و برای همکاری و اقدام مشترک با برادران عراقی خود انگیزه داریم».

منابع رسانه ای عراق نیز گزارش دادند؛ عبدالخالق مسعود رئیس فدراسیون فوتبال عراق اعلام کرد برای میزبانی جام ملت‌های آسیا 2027 با اردن به صورت مشترک درخواست دادند.

این مسابقات امسال در امارات برگزار شد و در نهایت با قهرمانی قطر به پایان رسید. دوره سال 2023 در چین برگزار خواهد شد. 

عراق سال جاری (2019) میزبان مسابقات کشورهای غرب آسیا بود که به فینال این مسابقات نیز رسید ولی مغلوب بحرین شد. 

تیم ملی فوتبال سعودی در 10 دوره حضور خود در جام ملت های آسیا بسیار موفق بوده و 6 بار به فینال رسیده که در سال های 84، 86 و 96 به قهرمانی رسیده است.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای