​سنگ پرانی مجدد شبه نظاميان عراق به سفارت آمریکا

​سنگ پرانی مجدد شبه نظاميان عراق به سفارت آمریکا

برای تحصن آماده می شوند
چهارشنبه, 1 ژانویه, 2020 - 13:30 رقم العدد [ 15009]

صدها نفر از اعضای گروه های شبه نظامی عراقی و هواداران آنها امروز چهارشنبه برای دومین روز به سمت دیوارهای سفارت آمریکا در بغداد سنگ پرتاب کردند، در مقابل نیروهای امنیتی برای متفرق کردن آنها گاز اشک آور و بمب های صوتی شلیک کردند. 

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از خبرگزاری رویترز، اعتراضات جناح های مسلح مورد حمایت ایران نقطه عطفی در نزاع نیابتی میان واشنگتن و تهران در خاورمیانه شمرده می شود. 

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که آماده ورود به کارزار انتخاباتی در سال 2020 است، روز سه شنبه در ابتدا تهدید به انتقام گیری از ایران کرد اما پس از آن گفت به دنبال جنگ با ایران نیست. 

روز گذشته نیز اعتراضات گسترده ای در مقابل سفارت آمریکا در بغداد در محکومیت بمباران هوایی مواضع یک گروهک مسلح برگزار شد که طی آن تظاهرکنندگان ایستگاه ایست بازرسی ورودی سفارت آمریکا را به آتش کشیدند، دوربین های مدار بسته را شکستند و به سمت آن سنگ پرتاب کردند. 

شبگ ذشته نیز معترضان با نصب چادرهایی در بیرون از محیط سفارتخانه تحصن کردند. شاهدان عینی گزارش دادند با برپایی آشپزخانه برای ارائه وعده‌های غذایی به تحصن‌کنندگان عراقی مقابل سفارت آمریکا در بغداد به نظر می رسد آنها قصد دارند تا مدتی طولانی را در آنجا سپری کنند.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای