ترامپ: تروریست شماره یک در جهان را کشتیم

ترامپ: تروریست شماره یک در جهان را کشتیم

شنبه, 4 ژانویه, 2020 - 00:45 رقم العدد [ 15012]
اظهارات پرزیدنت دونالد ترامپ پس از کشته شدن قاسم سلیمانی پس از حمله هوایی آمریکا در بغداد (رویترز)

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا روز جمعه (۳ ژانویه) گفت دولت آمریکا موفق به کشتن تروریست شماره یک در جهان یعنی قاسم سلیمانی شد.

ترامپ در اولین اظهارنظر پس از کشته شدن سلیمانی در حمله هوایی آمریکا سحرگاه جمعه (۳ ژانویه) در فرودگاه بغداد افزود «سلیمانی توسط ارتش آمریکا به دستور من کشته شد. هر کس را که به آمریکا یا هم پیمانانش حمله کند مورد پیگرد قرار می دهیم. دفاع از کشور وظیفه مقدس من است».

او افزود «چندین حمله به مواضع آمریکا در عراق و حمله به سفارت واشنگتن در بغداد به دستور سلیمانی انجام شدند. او به عنوان فرمانده سپاه قدس عملیات کشتار و اذیت و آزار شمار فراوانی از آمریکایی ها را هدایت کرد». ترامپ خاطر نشان کرد «سلیمانی منجر به ایجاد بی ثباتی در خاورمیانه در دو دهه گذشته شد. او حملات تروریستی انجام داد و بیگناهان را کشت. سلیمانی در حال برنامه ریزی برای انجام چندین حمله علیه دیپلمات های آمریکایی بود».

ترامپ یادآور شد «آمریکا آنچه را که باید خیلی وقت پیش انجام می داد انجام داد. این اقدام را برای جلوگیری از جنگ انجام دادیم. ما جنگ را آغاز نمی کنیم». رییس جمهور آمریکا گفت که به مردم ایران احترام می گذارد و به دنبال تغییر رژیم در ایران نیست.

رییس جمهور آمریکا افزود «رفتارهای رژیم ایران باید متوقف شود. رژیم ایران باید از به کارگیری پیکارجویان نیابتی برای ایجاد بی ثباتی در کشورهای همسایه خودداری کند».


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای