اعلام همبستگی سعودی با عراق در برابر تهدیدات امنیتی و وابستگی عربی اش

اعلام همبستگی سعودی با عراق در برابر تهدیدات امنیتی و وابستگی عربی اش

ریاض خواستار گردن نهادن تهران به معاهدات بین‌المللی شد
سه شنبه, 14 ژانویه, 2020 - 17:45

هیئت دولت سعودی بر همبستگی و حمایت سعودی از عراق در برابر هرگونه تعرض به امنیت و ثبات و وابستگی عربی اش تأکید کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، هیئت دولت سعودی امروز (۱۴ ژانویه) در جلسه ای به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، حملات ایران به دو پایگاه نظامی عراقی که نیروهای ائتلاف بین‌المللی جنگ با داعش در آن حضور دارند و نقض حاکمیت ارضی شمرده می‌شود را محکوم کرد.

در بیانیه رسمی هیئت دولت سعودی از جامعه بین‌المللی خواسته شده که ایران را به احترام گذاشتن به حاکمیت کشورهای خاورمیانه و قوانین و معاهدات بین‌المللی و پایان دادن به اقدامات برهم زننده امنیت منطقه وادار کند.

در این نشست خادم حرمین شریفین شورای وزیران را در جریان گفتگوی تلفنی خود با اسکوت موریسون نخست‌وزیر استرالیا و دیدارهای خود با شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن و محتوای پیام ملک حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین قرار داد.

شورای وزیران درگذشت سلطان قابوس بن سعید سلطان فقید عمان را به سلطان هیثم بن طارق بن تیمور سلطان جدید عمان، خاندان سلطنتی، ملت عمان، جهان عرب و جهان اسلام تسلیت گفتند.

کابینه سعودی همچنین با اشاره به تلاش‌های سعودی برای مقابله با فساد گفت ریاض به معیارها و خواسته‌های جهانی در مبارزه با فساد و پولشویی در سطح منطقه و بین‌المللی پایبند است.

همچنین ریاض انفجار مسجدی در جنوب غرب پاکستان را محکوم کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای