برگزاری کنفرانس بین المللی فناوری های جدید در صنعت نفت در سعودی

برگزاری کنفرانس بین المللی فناوری های جدید در صنعت نفت در سعودی

جمعه, 17 ژانویه, 2020 - 19:15

شرکت آرامکو سعودی گفت که در حال تدارک برای برگزاری کنفرانس بین المللی فناوری های جدید در صنعت نفت در ۲۰۲۲ است. (این کنفرانس مهم ترین نشست جهانی در زمینه فناوری نفت و گاز به شمار می رود).
سعودی به نیابت از کشورهای خاورمیانه هر دو سال یک بار میزبان این کنفرانس است.
دوازدهمین کنفرانس بین المللی فناوری های جدید در صنعت نفت روز چهارشنبه (۱۵ ژانویه) در شهر ظهران (مقر آرامکو سعودی) پایان یافت.
این کنفرانس زیر نظر شاهزاده محمد بن سلمان بن عبد العزیز ولیعهد و معاون رییس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی برگزار شد.
نشست یاد شده که برای اولین بار در سعودی برگزار می شود مهم ترین اجلاس بین المللی در حوزه نفت و گاز است.
بیش از ۱۸ هزار نفر به نمایندگی از ۱۲۰۰ شرکت و ارگان متخصص در این حوزه در بیش از ۷۰ کشور در کنفرانس شرکت کردند. کنفرانس بیش از ۲۵۰ غرفه داشت.
اعضای شورای وزیران روز چهارشنبه به ریاست خادم حرمین شریفین از آغاز به کار دوازدهمین کنفرانس بین المللی فناوری های جدید در صنعت نفت در سعودی استقبال کردند.
شرکت کنندگان در جلسه شورای وزیران گفتند این کنفرانس بین المللی که به میزبانی «آرامکو سعودی» برگزار شد با «سند چشم انداز سعودی ۲۰۳۰» همسویی دارد و بیانگر تلاش های پیگیر مسئولان برای عملی کردن چشم انداز جهان در حوزه انرژی است.
شاهزاده عبد العزیز بن سلمان بن عبد العزیز وزیر انرژی سعودی و شیخ محمد بن خلیفه آل خلیفه وزیر نفت بحرین و یاسر الرمیان رییس هیات مدیره آرامکو و پاتریک پویان مدیر اجرایی توتال و دارن ودز مدیر اجرایی ارشد اکسون موبیل از جمله سخنرانان این اجلاس بودند.
مهندس محمد یحیی القحطانی معاون بخش استخراج و تولید آرامکو گفت «سعودی برای اولین بار میزبان کنفرانس بین المللی تخصصی در حوزه نفت و گاز است. این کشور دارای بزرگ ترین ذخایر نفت جهان است و به همین دلیل از موقعیت ویژه ای در جهان برخوردار است. سعودی با توجه به این موقعیت میزبان یکی از مهم ترین و شناخته شده ترین نشست های بین المللی در حوزه نفت شد».
کنفرانس سال آینده زیر نظر شرکت پتروناس مالزی برگزار می شود.
سعودی به نیابت از خاورمیانه هر دو سال یکبار میزبان این نشست است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای