رالی داکار: دستاورد تاریخی سعودی.. سومین قهرمانی ساینس اسپانیایی

رالی داکار: دستاورد تاریخی سعودی.. سومین قهرمانی ساینس اسپانیایی

اهدای جوایز توسط شاهزاده الفیصل
جمعه, 17 ژانویه, 2020 - 23:00

علیرغم کسب دستاورد تاریخی رتیه‌های چهارم و نهم توسط رانندگان سعودی، راننده اسپانیایی فاتح چهل و دومین دوره مسابقات اتومبیلرانی «رالی داکار» در اولین میزبانی سعودی شد.

به گزارش الشرق الاوسط، مراسم اهدای جوایز با حضور شاهزاده عبدالعزیز بن ترکی الفیصل رئیس هیئت مدیره سازمان کل ورزش سعودی در منطقه القدیه شهر ریاض برگزار شد.

در این رقابت‌ها کارلوس ساینس راننده اسپانیایی از تیم مینی ایکسرید به همراه هم‌تیمی و هموطنش لوکاس کروس در تیم مینی، ۶ دقیقه و ۲۱ ثانیه زودتر از مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها، ناصر العطیه مسابقات را به پایان رساندند و به این ترتیب برای سومین بار در حرفه خود با تیمی متفاوت فاتح رالی داکار شدند.

پس از ساینس، ناصر العطیه قطری مقام دوم را کسب کرد و استفان پترهانسل در چهل و دومین دوره برگزاری رالی داکار مقام سوم را کسب کرد.

پس از آنها یزید الراجحی راننده سعودی مقام چهارم را کسب کرد. یاسر بن سعیدان دیگر راننده سعودی نیز مقام نهم این رقابت‌ها را کسب کرد.

 مسابقات رالی داکار سعودی ۲۰۲۰ در دهکده داکار در ساحل شمالی جده آغاز به کار کرده بود.

 رالی داکار سعودی ۲۰۲۰ در ادامه نسخه‌های قبلی این مسابقه که در ۳ کشور اروپایی، ۲۱ کشور آفریقایی و ۵ کشور آمریکای جنوبی برگزار شد راه اندازی شده، و مسافت کل آن ۷۸۵۶ کیلومتر است که ۵۰۹۷ کیلومتر آن در جاده‌های صحرایی بود. این مسافت طولانی‌ترین مسیر خاکی در تاریخ مسابقات رالی داکار به‌شمار می‌رود.

در مسابقات رالی داکار امسال ۵۵۶ راننده از ۶۲ کشور جهان حضور داشتند که در این میان ۴۷ راننده از راننده‌های باتجربه و ماهر رالی هستند که سابقه حضور در حداقل ۱۰ دوره رالی را داشته‌اند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای