درگیری معترضان با نیروهای امنیتی در بیروت

درگیری معترضان با نیروهای امنیتی در بیروت

شنبه, 18 ژانویه, 2020 - 22:45

تلاش شماری از معترضان لبنانی برای نزدیک شدن به ساختمان پارلمان این کشور برای تجمع اعتراضی به تأخیر در تشکیل دولت جدید و پیامدهای تشکیل نشدن آن عصر روز شنبه، منجر به درگیری با نیروهای امنیتی شده‌است.

به گزارش الشرق الاوسط، معترضان که از شهرهای مختلف لبنان گردهم آمدند به سمت نیروهای امنیت و ضد شورش که مانع ورود معترضان به مقر پارلمان این کشور شدند، سنگ پرتاب کردند.

نیروهای امنیتی در مقابل از گاز اشک‌آور و ماشین‌های آب‌پاش استفاده کردند.

پلیس لبنان در پیامی توییتری به مردم هشدار داد که برای حفظ امنیت خود، اطراف پارلمان را ترک کنند و از تظاهرکنندگان مسالمت آمیز خواست صف خود را از معترضانی که اقدام به راه بندان و پرتاب سنگ و ترقه‌های آتشین و حمله به مراکز دولتی و خصوصی و آتش زدن خیمه‌ها می‌کنند، جدا سازند.

سازمان صلیب سرخ لبنان شنبه شب اعلام کرد در جریان درگیری میان تظاهرکنندگان و نیروهای نظامی و ضد شورش در مرکز بیروت به ۱۰۰ معترض زخمی امدادرسانی کرده‌است.

به گفته این سازمان ۴۰ تن از زخمی‌ها به بیمارستان‌های بیروت منتقل شدند.

در همین راستا، میشل عون رئیس‌جمهوری لبنان به دنبال شدت گرفتن درگیری میان نیروهای امنیتی و معترضان از وزارت دفاع، وزارت کشور و مقامات امنیتی این کشور خواست تا امنیت معترضان صلح جو را تأمین کرده و مانع از اقدامات اغتشاشگران شوند و همچنین از تأسیسان دولتی و خصوصی محافظت کنند.

لبنان از ۱۷ اکتبر شاهد تحصن و تظاهرات مردمی شهروندان این کشور است که خواستار بهبود اوضاع معیشتی، مبارزه با فساد و محاکمه فاسدان و سرکارآمدن دولتی تکنوکرات هستند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای