(ای اف سی) پلی آف تیم‌های ایرانی را به امارات منتقل کرد

(ای اف سی) پلی آف تیم‌های ایرانی را به امارات منتقل کرد

تهدید تهران به انصراف از بازی‌ها
چهارشنبه, 22 ژانویه, 2020 - 15:15

کنفدراسیون فوتبال آسیا روز چهارشنبه، شهرهای دبی و شارقه را «به دلیل نگرانی‌های امنیتی در ایران و هشدار تعدادی از کشورها به سفر به این کشور» به عنوان زمین‌های بی‌طرف و میزبان تیم‌های استقلال و شهرخودرو ایران در مسابقات پلی آف لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، مطابق اعلام سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، دیدار تیم‌های شهر خودرو ایران و الرفاع بحرین روز شنبه ۵ بهمن و در ورزشگاه شارقه امارات برگزار خواهد شد.

همچنین تیم‌های استقلال ایران و الکویت کویت در همین روز (۵ بهمن) باید در ورزشگاه العویر شهر دبی به مصاف هم بروند.

در مقابل، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان ایران در این باره گفته‌است «ایران کشوری امن و مقتدر است و هیچ مشکلی در امنیت تردد هوایی نداریم». او همچنین گفته‌است «علاوه بر آن تضمین امنیت تیم‌هایی که میهمان فوتبال ایران هستند با من خواهد بود».

وی در تماس تلفنی با شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا خطاب به او گفت: «به نظر می‌رسد تصمیمات کمیته مسابقات شما تحت تأثیر رسانه‌های بیگانه و مخالف کشور است».

 این بیانیه در حالی صادر شده‌است که هر چهار تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرده‌اند به هیچ وجه در کشور ثالث به عنوان میزبان بازی نخواهند کرد.

رضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک ایران نیز در این باره گفته‌است اگر تصمیم AFC بر سلب میزبانی از تیم‌های ایرانی اعلام شود، قطعاً در مسابقات شرکت نخواهیم کرد.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای