​احضار سفیر ایران در کویت در اعتراض به ادعای نقش این کشور در کشتن سلیمانی

​احضار سفیر ایران در کویت در اعتراض به ادعای نقش این کشور در کشتن سلیمانی

جمعه, 24 ژانویه, 2020 - 22:15

سفیر ایران در کویت در اعتراض به اظهارات یک فرمانده سپاه دربارهٔ دخالت پایگاه علی‌السالم کویت در عملیات کشتن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس احضار شد.

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از خبرگزاری رسمی کویت، خالد الجارالله معاون وزیر خارجه کویت با محمد ایرانی سفیر ایران در کویت در این باره نشستی برگزار کرده‌است.

در تازه‌ترین اظهارات پیرامون این موضوع، امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفته‌است که در این عملیات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی شرکت داشتند که «عمدتاً از علی السالم کویت بلند شده بودند».

الجارالله تأکید کرد که کشورش از تکرار اتهاماتی مانند دخالت پایگاه علی‌السالم کویت در عملیات کشتن قاسم سلیمانی ناخشنود و متعجب است.

الجارالله، با تکذیب پرواز هرگونه هواپیمایی از پایگاه علی السالم گفت که پیش از این فرماندهی ستاد کل ارتش کویت نیز در بیانیه‌ای مشارکت هرکدام از پایگاه‌های نظامی این کشور در عملیات کشتن سلیمانی را رد کرده بود.

او در ادامه از سفیر ایران خواست تا پیام کشور کویت را به مقامات نظامی ایرانی برساند و مسئولان ایرانی سخنانی را که به روابط دو کشور ضربه می‌زند، به زبان نیاورند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای