​یک معترض عراقی توسط افراد ناشناس در بغداد کشته شد

​یک معترض عراقی توسط افراد ناشناس در بغداد کشته شد

شنبه, 15 فوریه, 2020 - 15:45
بغداد: الشرق الاوسط

منابع بیمارستانی و امنیتی به خبرگزاری فرانسه اعلام کردند یک معترض عراقی در نزدیکی مقر اصلی استقرار تظاهرکنندگان ضد دولتی در بغداد، پایتخت عراق به دست مهاجمان ناشناس کشته شد. همچنین دست کم سه تن از معترضان در محله‌های مختلف بغداد ربوده شده‌اند.

به گزارش الشرق الاوسط، از زمان آغاز جنبش فراگیر ضددولتی در عراق در ماه اکتبر سال گذشته میلادی، تاکنون حدود ۵۵۰ نفر کشته شده‌اند که اکثر آنها را جوانان تشکیل می‌دهند، همچنین حدود ۳۰ هزار نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

جنبش اعتراضی در عراق، در روزهای اخیر شاهد فروکش نسبی بود اما برخی از معترضین سرسخت تصمیم گرفتند در خیابان‌ها بمانند، اما آنها همزمان تحت خشونتی دائمی قرار دارند.

یک منبع بیمارستانی در بغداد گفته‌است که مهاجمان ضمن یورش به یکی از چادرهای محل تحصن با تفنگ مجهز به صدا خفه‌کن به مقتول شلیک کرده‌اند.

هنوز معلوم نیست این مرد چرا هدف این حمله قرار گرفته‌است.

در چهار ماه گذشته برخی از معترضان ربوده و شکنجه شده از این امر شکایت کرده‌اند اما تا کنون شکایت آنها به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌است.

یک منبع امنیتی در این زمینه گفت: «بین روزهای جمعه و شنبه گذشته دست کم سه تن از معترضان در محله‌های مختلف بغداد ربوده شده‌اند».

سازمان ملل پیش از این گروه‌های شبه نظامی مسلح را مسئول ترور، ربوده شدن و تهدید فعالان مدنی معترض دانسته بود.

کمیسیون حقوق بشر عراق بازداشت بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ تن از معترضان از زمان آغاز اعتراضات را تأیید کرده و گفته‌است که بیش از ۳۰۰ نفر از این افراد همچنان در بازداشت به سر می‌برند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای