کرونا از ایران به کویت و بحرین رسید

کرونا از ایران به کویت و بحرین رسید

سعودی: همکاری با کویت برای درمان فرد مبتلا به کرونا
دوشنبه, 24 فوریه, 2020 - 18:45
پایتخت کویت (خبرگزاری کویت)
کویت:‌ الشرق الاوسط

مقامات کویت و بحرین روز دوشنبه (۲۴ فوریه) از اولین موارد ابتلا به کرونا در دو کشور خبر دادند.
وزارت بهداشت کویت گفت «نتایج اولیه تست کرونای سه مسافر از افرادی که از مشهد بازگشتند مثبت بوده است».
وزارت بهداشت کویت در بیانیه ای افزود «یکی از افراد مبتلا به کرونا یک شهروند مرد کویتی ۵۳ ساله و دومی مرد سعودی ۶۱ ساله است. این دو نفر در وضعیت ثابتی هستند».
این بیانیه خاطر نشان کرد «نفر سوم فاقد تابعیت و ۲۱ ساله است. این سه نفر علایم اولیه ابتلا به کرونا داشتند و تحت مراقبت های پزشکی هستند».
به گفته بیانیه «اقدامات لازم در راستای پیشگیری و درمان با همکاری دیگر نهادهای دولتی ذیربط با توجه به توصیه های علمی و معیارهای سازمان بهداشت جهانی در نظر گرفته شده است».
از سوی دیگر وزارت بهداشت سعودی گفت « همکاری با وزارت بهداشت کویت برای درمان شهروند سعودی ادامه دارد. این فرد مبتلا به ویروس کرونا از ایران بازگشته و در کویت تحت درمان قرار دارد. او تا بهبودی کامل در کویت می ماند».
وزارت بهداشت سعودی خط تماس ویژه برای پاسخ به پرسش های شهروندان درباره کرونا اختصاص داده و بر عدم توجه به شایعات درباره این بیماری تاکید کرد.
وزارت بهداشت بحرین گفت یکی از مسافران بحرینی که از ایران بازگشته مبتلا به کرونا است. این اولین مورد ابتلا به این ویروس در بحرین است».
وزارت بهداشت بحرین افزود «این فرد دارای علایم اولیه بیماری بود و فورا به قرنطینه در درمانگاه ابراهیم خلیل کانو در منطقه السلمانیه منتقل شد. پس از انجام آزمایشات و اعلام نتایج حالا این فرد تحت درمان قرار دارد. تدابیر ویژه در ارتباط با کسانی که با فرد مبتلا در تماس بودند اتخاذ شد».
این وزارتخانه خاطر نشان کرد «اقدامات لازم درباره فرد مبتلا به کرونا انجام شد. همه افرادی که با او در ارتباط بودند در قرنطینه هستند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای