مراکز اورژانس و «اتاق جنگ»؛ آمریکا به مصاف کرونا می رود

مراکز اورژانس و «اتاق جنگ»؛ آمریکا به مصاف کرونا می رود

پنجشنبه, 27 فوریه, 2020 - 12:15
۱۵ نفر تا حالا در آمریکا مبتلا به کرونا هستند (فرانس پرس)
واشنگتن: الشرق الاوسط

نگرانی درباره ویروس کرونا در آمریکا افزایش یافته است. یک مسئول مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا روز سه شنبه (۲۵ فوریه) درباره شیوع کرونا در کل آمریکا هشدار داد.


او افزود «شرکت ها و مدارس و مقام های محلی باید خود را برای مقابله با کرونا آماده کنند».


بیمارستانی در آمریکا روز چهارشنبه (۲۶ فوریه) گفت «یکی از بیماران با کانون های شیوع بیماری تماس نداشته و این دلیلی بر احتمال شیوع کرونا در آمریکا است».

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا افزود «بیمار یاد شده به چین سفر نکرده و با افراد ناقل کرونا تماس نداشته است».


اگرچه رییس جمهور آمریکا گفته «کرونا تحت کنترل است» اما مقام های پزشکی درباره شیوع بیماری ابراز نگرانی کرده اند.

دولت آمریکا تا حالا ۱۵ مورد ابتلا به کرونا را در کشور تایید کرده است. ۴۵ نفر نیز که اهل کانون های آسیایی شیوع بیماری هستند از آمریکا به کشورهایشان بازگردانده شدند.

به گزارش بلومبرگ مردم شهرهای بزرگ آمریکا منتظر ابلاغ بیمارستان ها نماندند. چند شهر آمریکا پیشتر برای شیوع کرونا آماده شده اند.

چهار شهر ایالت کالیفرنیا به حالت آماده باش درآمده اند تا با ابزارهای قانونی هم آگاهی مردم درباره کرونا را افزایش دهند و هم خود برای مقابله با آن آماده شوند.

شهرستان سانتا کلارا اولین منطقه آمریکایی بود که به دنبال ابتلای دو مسافر از چین در روز ۱۰ فوریه وضعیت فوق العاده اعلام کرد.


وضعیت فوق العاده در سان فرانسیسکو روز سه شنبه (۲۰ فوریه) اعلام شد. مراکز فوریت های پزشکی در ۲۱ ژانویه برای برنامه ریزی و احتمال شیوع کرونا فعال شدند. موارد بیماری در این منطقه هنوز شناسایی نشده است.

شهرستان اورنج نیز وضعیت فوق العاده اعلام کرد. یک مرد مبتلا به کرونا مورد درمان قرار گرفت. موارد جدیدی هنوز اعلام نشده است.

مقام های محلی ایلینوی در حال ارزیابی ظرفیت و امکانات بیمارستان ها و اطمینان از دسترسی به دستکش و ماسک به مقدار کافی هستند.

در شیکاگو اقدامات سختگیرانه در فرودگاه بین المللی اوهر برای تست دقیق مسافران درنظر گرفته شده است.

مقام های شهر آتلانتا در ایالت جورجیا از مشورت دهی به مردم درباره راه های پیشگیری از جمله شستن دست و گرفتن دست جلوی بینی هنگام عطسه و سرفه خبر داده اند.

مقام های محلی تگزاس نیز از دو ماه پیش شیوع کرونا را زیر نظر گرفته اند و حالا خود را برای مقابله با انتشار آن آماده می کنند.

مقام های محلی در شهرستان تارانت و شهر دالاس در تگزاس از راه اندازی مراکز موسوم به «اتاق های جنگ» خبر دادند.


مقام های ذیربط و کارشناسان روزانه در این اتاق ها برای کنفرانس گروهی با مقام های پزشکی فدرال و سایر ایالت های آمریکا جمع می شوند و تصمیم های مهم درباره کرونا اتخاذ می کنند.


یک قاضی در شهر دالاس گفت «ما در حد توان آماده مقابله با کرونا هستیم».

بیل دی بلاسیو شهردار نیویورک گفت «انتقال کرونا به شهر اجتناب ناپذیر است. ما آماده مبارزه با ویروس هستیم و دلیلی برای ترس نیست».

او از اختصاص ۱۲۰۰ تخت به افراد مبتلا در بیمارستان های نیویورک خبر داد و گفت «فعلا ۱.۵ ملیون ماسک داریم اما ۳۰۰ هزار ماسک اضافی لازم داریم».

رییس جمهور آمریکا روز چهارشنبه دموکرات ها و برخی رسانه ها را به «وحشت پراکنی» درباره کرونا و عملکرد منفی بازار متهم کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای