یک چهارم جمعیت ایتالیا قرنطینه اضطراری شد

یک چهارم جمعیت ایتالیا قرنطینه اضطراری شد

دوشنبه, 9 مارس, 2020 - 19:45
رم: الشرق الاوسط

در پی شیوع شتابان و مرگبار ویروس کرونا، دولت ایتالیا امروز یکشنبه تدابیر جدیدی را برای مهار گسترش آن در پیش گرفته، به طوری که یک چهارم جمعیت این کشور در قرنطینه اضطراری قرار گرفتند.

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از خبرگزاری فرانسه، ایتالیا از نظر شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا، پس از چین و کره جنوبی در جایگاه سوم قرار دارد و هم‌اکنون بزرگترین کانون شیوع این ویروس در اروپا به‌شمار می‌رود که از روز شنبه ۱۷ اسفند، جهشی شدید در شمار موارد مبتلا در این کشور گزارش شده‌است.

این تدابیر در حالی اتخاذ می‌شود که بر اثر شیوع ویروس کرونا در ایتالیا، بیش از ۱۲۰۰ نفر تنها طی ۲۴ ساعت به این ویروس مبتلا شده‌اند.

تا کنون ۲۳۳ نفر در ایتالیا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، جان خود را از دست داده‌اند و ۵۸۸۳ نفر نیز در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند.

تدروس آدانوم گبریسوس رئیس سازمان بهداشت جهانی از اقدامات دولت ایتالیا استقبال کرد و آن را شجاعانه خواند.

میلان، پایتخت مالی ایتالیا و ونیز، به عنوان یک مقصد گردشگری مهم این کشور با صدور حکم نخست‌وزیر این کشور جزو محدوده اعمال قرنطینه اعلام شدند.

 این تدابیر تا سوم آوریل (۲۶ روز دیگر) پابرجا می‌ماند.

بنا به تصمیم دولت ایتالیا، حداقل ۱۵ میلیون نفر در منطقهٔ لومباردی و همچنین ۱۴ استان از چهار منطقهٔ دیگر در این کشور، از جمله شهرهای ونیز، مودنا و پارما، برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تا تاریخ ۳ آوریل در قرنطینهٔ اجباری قرار گرفته‌اند.

این اقدام شبیه اقدام دولت چین در قرنطینه کردن هوبی اصلی‌ترین کانون گسترش کرونا است به طوری که مقام‌های این کشور، جمعیتی حدود ۵۶ میلیون نفر را در قرنطینه قرار داده‌اند.

بر اساس تدابیر اتخاذ شده از سوی دولت ایتالیا برای مهار ویروس کرونا در این کشور، تمامی موزه‌ها، باشگاه‌های ورزشی، مراکز فرهنگی، پیست‌های اسکی و استخرها نیز تعطیل خواهند بود اما رستوران‌ها و کافه‌ها از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۶ بعد از ظهر، می‌توانند به کار خود ادامه دهند به شرط آنکه مشتریان با فاصلهٔ یک متری از هم بنشینند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای