​پمپئو به عراق: با حملات علیه نیروهای آمریکایی تسامح نخواهیم داشت

​پمپئو به عراق: با حملات علیه نیروهای آمریکایی تسامح نخواهیم داشت

دوشنبه, 16 مارس, 2020 - 18:30
واشنگتن: الشرق الاوسط

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، امروز دوشنبه در گفت‌وگویی تلفنی با عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق با اشاره به حملات جدید به پایگاه التاجی هشدار داد که واشنگتن در مقابل هرگونه حمله، تدابیری برای دفاع مشروع از خود در نظر خواهد گرفت.

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از رویترز، وزیر خارجه آمریکا از دولت عراق خواست تا گروه‌های مسئول این حملات را بازخواست کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در ادامه ضمن تأکید بر لزوم بازخواست و محاکمه گروه‌های دخیل در حملات مذکور به پایگاه التاجی عنوان کرد: ایالات متحده آمریکا به هیچ عنوان با حملات و تهدیدات علیه سلامت جانی نیروهای آمریکایی تسامح نشان خواهد داد و در صورت لزوم، اقدامات بیشتری برای دفاع از خویشتن اتخاذ خواهد کرد.

گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست‌وزیر عراق یک روز پس از حمله راکتی دوباره به پایگاه نظامی التاجی، محل استقرار نیروهای ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا، در شمال بغداد صورت گرفته‌است.

پیش از این نیز روز چهارشنبه در یک حمله راکتی به این پایگاه، دو سرباز آمریکایی و یک سرباز بریتانیایی کشته و ۱۰ نفر دیگر زخمی شدند.

واشنگتن شبه نظامیان تحت حمایت ایران را به انجام ۱۳ حمله مشابه به پایگاه‌های ائتلاف در عراق طی یک سال گذشته متهم کرده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای