سعودی از مرگ اولین بیمار کرونایی خبر داد

سعودی از مرگ اولین بیمار کرونایی خبر داد

​ دستگیری زن و مردی که قانون منع تردد را نقض کردند
سه شنبه, 24 مارس, 2020 - 19:45
ریاض: الشرق الاوسط

وزارت بهداشت سعودی روز سه شنبه از نخستین مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر داد و افزود: تست کرونای ۲۰۵ نفر در این کشور مثبت اعلام شده و در مجموع ۷۶۷ نفر به این ویروس مبتلا شدند.

به گزارش الشرق الاوسط، محمد العبد العالی سخنگوی وزارت بهداشت سعودی در نشست خبری روزانه خود گفت «فرد مذکور یک تبعه افغانستان بوده‌است».

از سوی دیگر، یک سخنگوی وزارت کشور سعودی از پایبندی و همکاری شهروندان با دستگاه‌های ذیربط در اولین روز برقراری مقررات منع آمدوشد به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا خبرداد.

او همچنین اعلام کرد که با شایعه پراکنی به منظور تضعیف تلاش‌های مقابله با کرونا برخورد خواهد شد.

از سوی دیگر، مقامات امنیتی سعودی امروز سه‌شنبه از دستگیری زن و مرد ناقض ممنوعیت تردد در این کشور در عصر روز دوشنبه خبرداد.

پلیس منطقه ریاض در این باره توضیح داد: "کلیپی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده‌است که نشان می‌دهد افرادی در دوره منع رفت و آمد به منظور پیشگیری از  انتشار کرونا، این قانون و نقش عوامل امنیتی در حین انجام وظایف خود در یکی از معابر عمومی در ریاض را به سخره گرفتند. پیگیری‌های امنیتی برای شناسایی و دستگیری آنها مشخص شد که دو تن از آنها شهروند و یک نفر مقیم و همگی در دهه سوم زندگی خود قرار دارند».

به دستور دادستانی عمومی این سه نفر به دلیل نقض قانون ممنوعیت آمد و شد دستگیر شدند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای