ثبت اولین فوتی بر اثر کرونا در فلسطین.. درهای کلیسای مقدس بسته شد

ثبت اولین فوتی بر اثر کرونا در فلسطین.. درهای کلیسای مقدس بسته شد

چهارشنبه, 25 مارس, 2020 - 23:00
رام‌الله - قدس: الشرق الأوسط

سرزمین‌های فلسطینی اولین مورد مرگ ناشی از کروناویروس (کووید-۱۹) را ثبت کرد؛ بنابراین گزارش فرد متوفی زنی حدوداً ۶۰ ساله بود که در منطقهٔ اشغالی کرانه باختری زندگی می‌کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، ابراهیم ملحم سخنگوی دولت فلسطین گفت: «این زن پیشتر علائمی از خود نشان داده بود که نهایتاً در بیمارستان بستری شد به نظر می‌رسد که این ابتلا ناشی از تماس یا کارگرانی است که در اسرائیل کار می‌کنند و گمان می‌رود این فرد فرزندانی در اسرائیل دارد که کار می‌کنند».

دولت فلسطین امروز از ابتلای دو مورد در کرانه باختری خبر داده بود.

ابراهیم ملحم در کنفرانس مطبوعاتی گفت: دو مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا ثبت شده‌است که هر دو نفر زن بوده و یکی از آنها اهل شهر رام‌الله که ویروس از مادر وی که به آمریکا مسافرت داشته منتقل شده و دیگری از منطقه بدوّ در شمال غربی قدس که منشأ ابتلای وی به این ویروس مشخص نشده‌است.

بر اساس اعلام این مقام فلسطینی، در حال کار برای انتقال مبتلایان به یک مرکز قرنطینه در بیمارستان تعیین شده برای این منظور هستیم.

وی گفت: شمار مبتلایان به کرونا در قدس و کرانه باختری به ۶۲ نفر رسیده‌است.

از سوی دیگر، مقامات کلیسا اظهار داشتند که دستور بسته شدن کلیسای مقبره مقدس (القیامه) در قدس از امروز چهارشنبه به مدت یک هفته به عنوان اقدامی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا صادر شد.

ودیع ابونصر سخنگوی رسانه ای شورای روسای کلیساهای کاتولیک در سرزمین‌های مقدس به رویترز گفت که کلیسای مقبره از ساعت پنج عصر امروز تعطیل شد.

وی افزود: این تصمیم پس از دیدار امروز بین مقامات پلیس اسرائیل و مقامات برجسته کلیسا گرفته شد.

وی با بیان اینکه رهبران کلیسا اوضاع را درک می‌کنند و موضوع به‌طور اصولی برای یک هفته اعمال می‌شود، افزود: هیچ‌کس نمی‌داند این بحران تا چه مدت ادامه خواهد داشت.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای