طرح های دولت سعودی برای تقویت انعطاف پذیری بازار کار

طرح های دولت سعودی برای تقویت انعطاف پذیری بازار کار

جمعه, 27 مارس, 2020 - 23:30
طرح های دولت سعودی برای تقویت انعطاف پذیری بازار کار در راستای مقابله با کرونا (فرانس پرس)
ریاض: الشرق الاوسط

فعالیت های رسمی در بازار کار سعودی بیانگر اجرای طرح های جدید دولت برای کاهش نتایج زیانبار شیوع کرونا در حوزه اشتغال است. 

تقویت انعطاف پذیری رفت و آمد نیروی کار در بخش خصوصی یکی از برنامه های دولت به شمار می رود.

وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی گفت از برنامه ای برای دسترسی بخش خصوصی به نیروی کار بدون شرط فعالیت موسسات خصوصی خبر داد.

وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی سعودی در  چند هفته گذشته از طرح های متعدد برای سهولت کار موسسات و ایجاد فرصت بکارگیری نیروی کار در دسترس خبر داد.

این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد «نیروی انسانی در اختیار بخش های آسیب دیده قرار می گیرد. این بخش ها می توانند از طریق سایت الکترونی طرح دولتی «اجیر» در این زمینه اقدام کنند. طرح فراهم کردن نیروی کار به منظور تسهیل کار و کاهش فشار بر نیروی شاغل در بخش های تحت فشار و کمک به تقویت بخش های نیازمند در شرایط کنونی اجرا می شود».

وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی خاطر نشان کرد «هدف این برنامه این است که پرسنل با تجربه در اختیار بخش هایی بگذارد که نیاز جدی به نیروی انسانی در این دوره دارند. این اقدام هزینه بخش هایی که تحت فشار نیستند را هم کاهش می دهد چرا که پرسنل بخش های یاد شده به حوزه های نیازمند اعزام می شوند». وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی به تازگی در توییتر کمپینی برای ارتقای فناوری دورکاری راه اندازی کرد.

این وزارتخانه گفت «این طرح برای تشویق کلیه موسسات دولتی و خصوصی برای فعالیت با استفاده از فناوری اجرا می شود. این طرح تداوم فعالیت کاری حداقلی به ویژه در شرایط اضطراری و بحرانی را امکانپذیر می کند». در این راستا، صندوق سرمایه گذاری منابع انسانی موسوم به هدف از مجموعه خدمات و راهکارهای خلاقانه برای دور کاری بازرگانان و موسسات کوچک و متوسط خبر داد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای