استقبال سفیر آمریکا در سعودی از اعلام آتش بس در یمن

استقبال سفیر آمریکا در سعودی از اعلام آتش بس در یمن

پنجشنبه, 9 آوریل, 2020 - 12:15
جان ابی زید سفیر آمریکا در سعودی (سایت سفارت آمریکا در ریاض)
ریاض: الشرق الاوسط

جان ابی زید سفیر آمریکا در ریاض از اعلام آتش بس در یمن استقبال کرد. ائتلاف حامی حکومت قانونی یمن شامگاه چهارشنبه (۸ آوریل) آتش بس سراسری در یمن اعلام کرد. این آتش بس به مدت دو هفته از روز پنجشنبه اجرا شد و قابل تمدید است.

جان ابی زید در صفحه رسمی توییتر سفارت آمریکا در ریاض گفت «سفارت آمریکا از اعلام آتش بس یکجانبه از سوی ائتلاف به رهبری سعودی در یمن استقبال می کند. از خادم حرمین شریفین و ولیعهد به خاطر طرح آتش بس تشکر می کنم». 

سفیر آمریکا در توییت دیگری نوشت «امیدواریم همه گروه ها با فرستاده ویژه سازمان ملل در راستای برقراری صلح و ثبات در خور مردم یمن همکاری کنند. این موضوع در شرایط کنونی که همه کشورها برای مهار پاندومی کرونا و نجات جان مردم تلاش می کنند اهمیت ویژه ای دارد».

سپهبد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف حامی حکومت قانونی یمن گفت «

آتش بس از روز پنجشنبه ساعت ۱۲ ظهر به وقت محلی آغاز می شود و قابل تمدید است. هدف آتش بس ایجاد فضای مناسب برای اجرای درخواست فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن در راستای برگزاری نشست و گفتگو بین حکومت قانونی و حوثی ها و یک گروه نظامی از ائتلاف زیر نظر فرستاده ویژه سازمان ملل است. گفتگوها زیر نظر فرستاده ویژه سازمان ملل برای بررسی اقدامات و ساز و کار اجرای آتش بس سراسری در یمن و گام های اعتماد سازی در حوزه انسانی و اقتصادی  و از سرگیری روند سیاسی بین گروه های یمنی انجام خواهد شد. هدف اصلی رایزنی بین همه طرف ها برای دست یابی به راهکار سیاسی فراگیر در یمن است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای