نمایش فیلم در فضای باز برای دورزدن کرونا در پاریس

نمایش فیلم در فضای باز برای دورزدن کرونا در پاریس

یکشنبه, 26 آوریل, 2020 - 10:30
مردی در حال تماشای فیلمی است که در جلوی ساختمان مسکونی اش در پاریس نمایش داده شده (رویترز)
پاریس: الشرق الاوسط

محدودیت‌های به وجود آمده برای پیشگیری ویروس کرونا باعث شده تا سینماها در شهر پاریس سالن‌های خود را به روی علاقمندان ببندند؛ به همین خاطر مدیران یک سینما به نمایش فیلم سینمایی روی دیوار ساختمان مجاور روی بیاورند.

پیش از نمایش فیلم سینمایی «مرد بدون ستاره» محصول سال ۱۹۵۵ با بازی کرک داگلاس، درک ولفندن از عوامل برگزارکننده این طرح و مدیر سینمای لاکلف به خبرگزاری رویترز گفته‌است: «به خودمان گفتیم اگر دیگر نمی‌توانیم به مخاطب خود در سالن‌های سینما فیلم نشان دهیم، بیاییم این فیلم را بیرون و روی دیوارها نمایش دهیم».


به دلیل تعطیلی و قرنطینه عمومی، پاریسی‌ها فقط می‌توانند برای مدت کوتاهی برای خرید غذا یا ورزش به بیرون بروند، اما آنها هنوز هم می‌توانند از پنجره‌ها یا بالکن خانه‌ها فیلم سینمایی تماشا کنند.

ولفندن ادامه داد: «خیابان‌ها خالی هستند و این مسئله ناراحت‌کننده است، بنابراین تصمیم گرفتیم تا فعالیتی انجام دهیم».


تیم اجرایی سینمای لاکلف در شهر پاریس تصمیم گرفته هر هفته فیلم‌هایی نمایش داده شوند که مردم خود انتخاب کنند.

کریستین داوینیه، نقاشی که از بالکن خود فیلم را تماشا می‌کرد، گفت: «این یک چیز خارق‌العاده است که ما را به زمان گذشته برمی‌گرداند، وقتی مردم با هم فیلم می‌دیدند».


در این میان، دستوراتی صادر شده‌است که تیم سینمایی ملزم به پرداخت جریمه ۴۰۰۰ یورویی برای مکانی است که آن اشغال را کرده‌اند، اما این تیم خواستار تجدیدنظر در این حکم شده که در ژوئن دربارهٔ آن تصمیم‌گیری خواهد شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای