بوندسلیگای آلمان بدون حضور تماشاگران ازسرگرفته می‌شود

بوندسلیگای آلمان بدون حضور تماشاگران ازسرگرفته می‌شود

لیگ‌های جزیره، لالیگا و سری‌آ در انتظار چراغ سبز دولت‌ها
شنبه, 9 مه, 2020 - 10:00
از سرگیری تمرینات گروهی تیم شالکه آلمان (EPA)

لیگ حرفه‌ای فوتبال آلمان موسوم به بوندسلیگا که به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا متوقف شده بود با تصمیم مقامات دولتی دوباره از روز ۱۶ مه (شنبه، ۲۷ اردیبهشت‌ماه) از سرگرفته می‌شود.

توافق به دست آمده برای راه اندازی مجدد رقابت‌های فوتبال حرفه‌ای در آلمان در جریان جلسه ویدیویی میان صدراعظم و روسای دولت‌های منطقه‌ای ۱۶ ایالت آلمان تأیید و به صورت رسمی اعلام شد.

به موجب توافقی که برای شروع مجدد مسابقات فوتبال در آلمان حاصل شده، تیم‌های شرکت کننده باید دو هفته پیش از مسابقات در قرنطینه قرار گرفته و آزمایش‌های لازم برای اطمینان از سلامت بازیکنان به شکلی دقیق و کامل انجام گیرد.

علیرغم مخالفت برخی از باشگاه‌ها، دولت آلمان گفت دسته اول و دوم بوندسلیگا می‌توانند بدون حضور تماشاچیان مسابقات را از سر بگیرند.

قرار است بورسیادورتموند و شالکه، اولین بازی در هفته بیست و ششم رقابت‌های فصل ۲۰۱۹/۲۰ پس از دوران قرنطینه است که در بوندس‌لیگا برگزار خواهد شد.

کریستیان سیفرت رئیس لیگ فوتبال آلمان گفت: «این تصمیم برای لیگ آلمان خبر خوبی است. تمامی باشگاه‌ها و کارکنان آنها باید تمامی ضوابط پزشکی و سازمانی را با دقت اجرا کنند».

او افزود: «فوتبال بدون تماشاچیان در ورزشگاه حالت مطلوب نیست؛ ولی در بحران کنونی که موجودیت برخی از باشگاه‌ها را به خطر انداخته تنها راه تضمین ادامه فعالیت لیگ در شکل فعلی است».

پیش‌بینی می‌شود با ازسرگیری لیگ آلمان، لیگ‌های بریتانیا، اسپانیا و ایتالیا نیز از سرگرفته شود.

به گزارش نشریه تایمز، اراده جمعی بر ادامه لیگ برتر بریتانیا و اتمام رقابت‌ها بدون حضور تماشاگر است.

دولت بریتانیا در نظر دارد این رقابت‌ها را از دوازدهم ماه میلادی آینده از سرگرفته شود. پیش‌بینی می‌شود این رقابت‌ها به صورت رایگان از تلویزیون پخش شود.

بازی پشت درهای بسته و در زمین بی‌طرف از پیشنهادهای در حال بررسی است.

از سوی دیگر، خاویر تباس رئیس سازمان لیگ اسپانیا بر انگیزه خود برای به پایان رساندن فصل جاری مسابقات فوتبال باشگاهی این کشور تأکید کرد.

او گفت: سلامتی مردم برای ما مهمترین چیز است و به همین دلیل ما یک پروتکل جامع برای حفاظت از سلامت همه افرادی که در صورت ازسرگیری لالیگا درگیر این موضوع خواهند شد، در نظر گرفته‌ایم. شرایط موجود بی‌سابقه است اما ما امیدواریم که در ماه ژوئن مسابقات را از سر بگیریم و در تابستان فصل ۲۰–۲۰۱۹ را به پایان برسانیم.

در همین رابطه، در حالی که دولت و فدراسیون فوتبال ایتالیا دربارهٔ بازگشت تمرینات گروهی در حال مذاکره هستند، کمیته برگزاری سری آ ایتالیا در جلسه‌ای فوری و برقراری ارتباط از طریق ویدئو کنفرانس با باشگاه‌ها اعلام کرد که خواسته جمع، پیگیری مسابقات است.

این در حالی است که پس از ممنوع شدن مسابقات ورزشی حتی بدون تماشاگر تا پایان ماه سپتامبر (پنج ماه دیگر)، لیگ برتر فوتبال فرانسه (لوشامپیونه) پایان یافت و نام تیم پاری سن ژرمن به‌عنوان قهرمان زودهنگام این مسابقات اعلام شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای