داعش ۱۱ سوری را در دو روز به رگبار بست

داعش ۱۱ سوری را در دو روز به رگبار بست

سه شنبه, 19 مه, 2020 - 10:45
یکی از مقرهای داعش در سوریه پس از یورش به آن (رویترز)
بیروت: الشرق الاوسط

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، گروه «داعش» طی دو روز گذشته، ۱۱ نفر را که بیشترشان از سربازان ارتش سوریه بودند، در شرق این کشور اعدام کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، دیده‌بان حقوق بشر سوریه همچنین اعلام کرد که داعش روز یکشنبه، ۷ نفر از نیروهای ارتش سوریه را در صحرای دیرالزور واقع در شرق این کشور به ضرب گلوله اعدام کرد.

طبق این گزارش، اجساد آنها صبح روز دوشنبه در جاده دیرالزور - دمشق واقع در جنوب غرب استان دیرالزور پیدا شده‌است.

رامی عبدالرحمن مدیر دیده‌بان نیز گفت: عناصر داعش همچنین یک روز قبل از این حادثه، در جاده دمشق - دیرالزور در منطقه کباجب دیرالزور یک خودرو حامل یک افسر و دو نظامی سوری و یک زن را متوقف کردند و چهار سرنشین آن را کشتند.

با این حال داعش این بار برخلاف همیشه که مسئولیت حملات خود را به سرعت در کانال تلگرامش بر عهده می‌گرفت، این بار این کار را بلافاصله انجام نداد.

از زمان شکست داعش در سوریه در مارس ۲۰۱۹، این گروه دست به حملات خونین به خصوص در بین مناطق حومه ریف دیرالزور و السخنه در صحرای شرقی حمص می‌زند.

در همین راستا، این گروه در هفتم می نیز ۱۱ نفر از نیروهای ارتش سوریه و نیروهای مسلح طرفدار آن را در حومه دیرالزور به قتل رساند.

نیروهای داعش در حملات خود علاوه بر نیروهای رژیم سوریه و شبه‌نظامیان طرفدار دمشق، نیروهای کُرد مورد حمایت واشنگتن را هم هدف قرار می‌دهند.

داعش در سال ۲۰۱۴ بیش از یک سوم مساحت عراق و بخش‌های زیادی از سوریه را در اختیار گرفت، اما سپس و در پی شکست‌های متعدد در سال گذشته این سرزمین‌ها را از دست داد. در پی جنگ داخلی سوریه که از مارس ۲۰۱۱ آغاز شد، تا کنون بیش از ۳۸۰ هزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر دیگر آواره شدند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای