آغاز کاهش تدریجی محدودیت‌ها در سعودی از روز پنجشنبه

آغاز کاهش تدریجی محدودیت‌ها در سعودی از روز پنجشنبه

الربیعه: جامعه هوشیارتر از قبل شده‌است.. تدابیر پیشگیرانه زودهنگام در مهار پیک کرونا مؤثر واقع شد
دوشنبه, 25 مه, 2020 - 23:00
توفیق الربیعه وزیر بهداشت سعودی (واس)
ریاض: الشرق الاوسط

وفیق الربیعه وزیر بهداشت سعودی اعلام کرد که محدودیت‌های وضع شده در زندگی عامه به دلیل بحران کرونا، از روز پنج شنبه به تدریج و با حفظ اصل فاصله گذاری اجتماعی در سراسر این کشور کاهش می‌یابد.

به گزارش الشرق الاوسط، الربیعه در اظهاراتی گفت: «پنج ماه پس از شیوع این بیماری همه گیر که طی آن سیستم‌های بهداشت جهانی در مقابله با آنها با مشکلات بزرگی روبرو شدند، امروزه جامعه نسبت به این ویروس و استفاده از مکانیسم‌های جدایی اجتماعی آگاه تر شده‌است. این یک تجربه جدید برای همه ماست».

وی تصور گام به گام از مرحله بعدی را دو شاخص «قابلیت‌های جذب ما در شرایط بحرانی» و دیگری «سیاست گسترش معاینات و دسترسی زودهنگام به مبتلایان در جامعه» دانست و افزود: این مراحل به تدریج از پنجشنبه آینده آغاز می‌شود و تا زمان بازگشت به حالت عادی با مفهوم جدید خود یعنی راعایت فاصله اجتماعی ادامه می‌یابد.

الربیعه تأکید کرد: «بازگشت به شرایط عادی مستلزم این است که همه ما مسئولیت پذیر باشیم و دستورالعمل‌های بهداشتی را به خصوص برای افراد حساس همچون سالمندان، مبتلایان به بیماریهای مزمن، مبتلایان به بیماریهای تنفسی و دارای ایمنی ضعیف دنبال کنیم همچنی ما از اطرافیان آنها می‌خواهیم که آنها را در نظر بگیرند و از آنها مراقبت کنند».

وی در پایان از همه خواست که هنگام خروج از منزل بینی و دهان خود را بپوشانند و گفت: «با تعهد همگانی، به امنیت خواهیم رسید».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای