پرسه زنی حوثی‌ها با خودروهای سازمان ملل در صنعاء

پرسه زنی حوثی‌ها با خودروهای سازمان ملل در صنعاء

سازمان بهداشت جهانی در کنفرانس حامیان یمن پاسخ می‌دهد
یکشنبه, 31 مه, 2020 - 21:00
تصویر یکی از حوثی‌ها در حال گشت زنی با خودروی سازمان بهداشت جهانی در مرکز صنعاء که توسط فعالان یمن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌است
عدن: علی ربیع

فعالان یمنی عکسی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند که چند نفر از عناصر مسلح حوثی با یونیفرم نظامی سوار خودروی یک مؤسسه بین‌المللی هستند. این عکس نارضایتی و خشم مردم یمن را به دنبال داشت.

آرم سازمان بهداشت جهانی روی ماشین کاملاً مشخص است. طبق گفته‌های کارکنان بخش بهداشت یمن، بیمارستان‌های واقع در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها با کمبود تجهیزات پزشکی مواجه هستند و آمبولانس برای انتقال بیماران بدحال وجود ندارد. «الشرق الاوسط» با مقام‌های سازمان بهداشت جهانی مکاتبه و از طریق ایمیل پرسش‌هایی در مورد عکس‌های منتشر شده مطرح کرد.

مسئول بخش رسانه ای دفتر خاورمیانه سازمان بهداشت جهانی قول داد تا توضیحات بیشتری در این باره در نشست کشورهای کمک کننده (حامیان یمن) ارائه دهند. کنفرانس کشورهای کمک کننده به یمن روز سه شنبه (دوم ژوئن) برگزار می‌شود. مسائل مرتبط با شیوع کووید ۱۹ در یمن در این جلسه مورد بررسی قرار می‌گیرد و مدیر منطقه ای در جلسه پرسش و پاسخ به پرسش‌ها پاسخ می‌دهد.

مردم یمن که مخالف کودتای حوثی هستند هر روز بیشتر متقاعد می‌شوند که محافل بین‌المللی آنقدر با حوثی‌ها تساهل و مدارا می‌کنند که به حد تبانی و تأمین متقابل منافع بین کارکنان نهادهای بین‌المللی و مقام‌های ارشد حوثی‌ها رسیده‌است.

فارس البیل پژوهشگر یمنی به «الشرق الاوسط» گفت «موسسات بین‌المللی نمی‌خواهند فعالیتشان متوقف شود چرا که سود سرشاری عایدشان می‌شود. اما رویکرد حوثی‌ها باج خواهی است. آنها می‌دانند حوثی‌ها باج خواهی و توهین می‌کنند اما برای ادامه فعالیت باید تحملشان کنند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای