برج خلیفه بازگشایی شد؛ اعلام قرنطینه سراسری در ابوظبی

برج خلیفه بازگشایی شد؛ اعلام قرنطینه سراسری در ابوظبی

یکشنبه, 31 مه, 2020 - 23:15
برج خلیفه (DPA)
دبی: الشرق الاوسط

درهای طبقه بالای برج خلیفه در امارات، بلندترین آسمانخراش جهان، با رعایت تدابیر بهداشتی به روی بازدید کنندگان دوباره باز شدند. در عین حال، مقامات ابوظبی برای مقابله با ویروس کرونا در این شهر قرنطینه سراسری اعلام کردند.

به گزارش الشرق الاوسط، مدیریت برج خلیفه، مواد ضدعفونی کننده در اختیار افراد قرار داده و آنها را ملزم به استفاده از ماسک کرده‌است. همچنین نظافت مرتب ساختمان الزامی است.

برج خلیفه در طبقه‌های ۱۲۴ و ۱۲۵ دو سکوی دیده‌بانی به نام «At the top» دارد. سکوی دیگری نیز به نام «At the top sky» در طبقه ۱۴۸ در ارتفاع ۵۵۵ متری قرار دارد.

برج خلیفه ۸۲۸ متر ارتفاع دارد و نزدیک به دو برابر ارتفاع ساختمان امپایر استیت در نیویورک و حدود سه برابر ارتفاع برج ایفل پاریس است.

سه سکوی برج خلیفه مقصد گردشگران است. ۱۵٫۹۲ میلیون نفر در ۲۰۱۸ از برج خلیفه دیدن کردند.

دفتر رسانه ای دولت دبی اعلام کرد که ۴ منطقه ساحلی و اماکن تفریحی اصلی و منطقه فرهنگی قاب عکس دبی از روز جمعه گذشته بازگشایی شدند. کاهش تدریجی محدودیت‌ها در دبی آغاز شده‌است.

از سوی دیگر، کمیته مدیریت بحران‌ها و حوادث ناشی از ویروس کرونا در ابوظبی از ممنوعیت تردد از و به ابوظبی از روز دوشنبه به مدت یک هفته خبر داد.

این ممنوعیت تردد شامل همه ساکنان ابوظبی به استثنای کارمندان بخش‌های حساس، مبتلایان به بیماری‌های مزمن برای مراجعه به بیمارستان و نقل و انتقال کالاهای ضروری می‌شود.

براساس این گزارش هرگونه تردد از شهرها و مناطق دیگر به ابوظبی و از ابوظبی به مناطق دیگر ممنوع است.

تا به امروز ۳۴ هزار و ۵۵۷ نفر در امارات به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۶۴ نفر جان خود را در نتیجه ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند. همچنین ۱۷ هزار و ۹۳۲ بیمار شفا یافتند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای