سریال ۸ قسمتی سعودی در نت فلیکس پخش می شود

سریال ۸ قسمتی سعودی در نت فلیکس پخش می شود

هناء العمیر کارگردان به الشرق الاوسط: سریال قبل از شیوع کرونا ساخته شد
شنبه, 6 ژوئن, 2020 - 22:00
جده: عایشه جعفری

هناء العمیر در سال ۱۹۹۶ لیسانس مترجمی از دانشگاه هریوت وات اسکاتلند گرفت. او به علت علاقمندی به سینما وارد فعالیت کارگردانی شد.  فیلم هناء‌ العمیر در جشنواره فیلم سعودی در ۲۰۰۸ به نمایش گذاشته شد و برنده نخل نقره ای شد.

او اولین فیلم مستند با عنوان «بدون کلام» (بعیدا عن الکلام) را ساخت و به چندین جشنواره از جمله جشنواره خلیج در ۲۰۰۹ راه یافت.

العمیر برای اولین بار وارد عرصه کارگردانی سینما شد و فیلم کوتاه «شکوی» (گلایه) را کارگردانی کرد که برنده نخل طلایی جشنواره فیلم سعودی در ۲۰۱۵ شد.

او به این دستاوردها بسنده نکرد و سریال تلویزیونی کمدی «بدون فیلتر» (من دون فلتر) را کارگردانی کرد که در ماه رمضان پارسال روی آنتن رفت. او عاشق سینمای انگلیس و ایتالیا است و در کارهایش از آنها الهام می گیرد. چندی پیش سریال سعودی «وساوس» در نت فلیکس با ۱۸۳ میلیون بیننده پخش شد.‌

هناء العمیر به الشرق الاوسط گفت «ایده اصلی «وساس» روایت رویدادها از دید متفاوت و با استناد به دیدگاه شخصیت ها است. مخاطب از طریق هر یک از شخصیت های سریال رویدادها را متفاوت ارزیابی می کند».

او تاکید کرد «به ندرت از این سبک مبتنی بر جنبه های روانشناختی استفاده می شود. به ویژه در محصولات سینمایی سعودی که بر رویدادهای اجتماعی تاکید دارند».

العمیر گفت «نوشتن فیلمنامه سخت ترین بخش بود. هر کدام از شخصیت ها تفکر و دیدگاه و تمایلات مختلفی داشتند که باید ریشه ای به آنها پرداخته می شد. کارگردانی بزرگ ترین چالش بود که یکسال طول کشید. ساخت فیلم از اوایل ۲۰۱۹ شروع شد. پخش سریال با بحران کرونا همزمان شد. سریال قبل از کرونا ساخته شد. تمام اعضای تیم این سریال سعودی هستند و ترجیح دادیم سریال هشت قسمتی ساخته شود».

او اشاره کرد «شبکه های جهانی مثل نت فلیکس باعث شدند تا محصولات تلویزیونی و سینمایی به بیشترین تعداد مخاطبان برسند. این ویژگی خوب فناوری های جدید برای محصولات خوب است. مهم این است که کار سینمایی یا تلویزیونی ایده خود را به خوبی توضیح دهد و همچنین گروه کاری پرشور و آگاه به ایده فیلم پشت آن باشد. این مهم ترین عامل کمک کننده بود چون بازیگران پرشور بودند و مدام درباره شخصیت ها و جزئیات کار با هم گفتگو و بحث می کردند».

نتفلیکس اعلام کرد «اولین سریال درام سعودی از پنجشنبه ۱۱ ژوئن پخش می شود».

این سریال را رولان حسن نوشته است. بازیگران سعودی مثل عبد المحسن النمر، شیماء الفضل، میسون الرویلی ، الهام علی، ندا توحید، نور العنبر، لیلی عربی، علی الشریف، اسامه القس و محمد علی در آن شرکت کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای