گروه جوانان جی ۲۰ فناوری را برای رساندن صدایشان به جهان بسیج کردند

گروه جوانان جی ۲۰ فناوری را برای رساندن صدایشان به جهان بسیج کردند

شنبه, 6 ژوئن, 2020 - 22:15
ریاض: الشرق الاوسط

گروه مشارکتی Y 20 که جوانان را از کشورهای جی ۲۰ جمع می کند در نخستین نشست مجازی بر اهمیت بسیج فناوری های نوین برای رساندن صدای جوانان به جهان تاکید کرد.

 این گروه به لزوم توجه به طرح ها و ایده های موثر به ویژه برای حل مشکلات کنونی در حوزه سلامت و مقابله با شیوع ویروس کوید ۱۹ اشاره کرد و گفت در صدد ایجاد یک ساز و کار جهانی برای جوانان در فضای مجازی است که هم متنوع باشد و هم متمایز.

اعضای مجموعه یاد شده در نشست طوفان مغزی درباره کم بودن فرصت های دردسترس برای جوانان در سراسر جهان و مشکلات آنان و راهکارهای لازم برای توانمند سازی و افزایش مشارکت جوانان گفتگو کردند.

گروه جوانان جی ۲۰ از اهمیت آموزش به عنوان یک پارامتر اصلی برای مهارت ورزی جوانان در راستای مشارکت موثر و سازنده یاد کردند.

این جلسه توسط موسسه خیریه محمد بن سلمان (مسک الخیریه) و مرکز فرهنگی جهانی ملک عبد العزیز (اثرا) برگزار شد. شرکت کنندگان در پایان بر اهمیت نقش رهبری جوانان و ابراز دیدگاه های مختلف نسل جدید و توانایی آنان برای سازگاری با دنیای پرتحول و اینکه جوانان رهبران فردا هستند تاکید کردند. در این نشست که روز سه شنبه (۲ ژوئن) برگزار شد ارتقاء سیاست ها در کشورهای جهان به نفع جوانان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این بحث از سه محور اصلی تشکیل شده و مکمل اهداف نشست اصلی گروه ۲۰ است: شهروندی جهانی و ایجاد راهکارهای موثر برای مشکلات به رغم تفاوت های فرهنگی و توانمند سازی جوانان و تربیت سران انعطاف پذیر و پویا و بانشاط در جهان متحول و لزوم آمادگی برای مقابله و غلبه بر مشکلات در آینده.

عثمان المعمر رییس گروه جوانان جی ۲۰ و مدیر گروه پژوهش موسسه خیریه مسک گفت «بسیار خوشحالم که نشست اول برگزار شد. این جلسه فرصت گرانبها برای رساندن صدای جوانان سراسر جهان است. نمایندگان جوانان از همه کشورها در این نشست مجازی حضور دارند و فرصت برای شنیدن دیدگاه هایشان فراهم است».

او افزود «جوانان در جهان چالش های بزرگی دارند. این مشکلات روز به روز بیشتر می شود چرا که جهان امروز گرفتار شیوع ویروس کوید ۱۹ شده است. ما اینجا هستیم تا به وعده خود برای رساندن صدا و اندیشه جوانان جهان از طریق این گروه عمل کنیم و به راهکارهایی برسیم که توسط جوانان هدایت و در عمل اجرا می شوند».

پس از نشست اول جلسات بعدی برای اعلام بیانیه پایانی نیز برگزار می شود. این بیانیه توسط سران گروه ۲۰ در نشست ریاض در اواخر نوامبر مورد بررسی قرار می گیرد. نشست سران گروه ۲۰ در ۲۱ و ۲۲ نوامبر ۲۰۲۰ در سعودی برگزار می شود. سعودی اولین کشور منطقه و دومین کشور خاورمیانه است که ریاست گروه ۲۰ را به عهده می گیرد.

سه محور اصلی در نشست گروه ۲۰ تحت عنوان یک هدف کلی «همه در قرن بیست و یکم فرصت ها را غنیمت بشماریم» است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای