شش نفر از نیروهای مورد حمایت ایران در شرق سوریه کشته شدند

شش نفر از نیروهای مورد حمایت ایران در شرق سوریه کشته شدند

یکشنبه, 28 ژوئن, 2020 - 11:00
حمله هوایی اسرائیل به مواضع نظام و شبه نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه (ا.ف. پ)
بیروت: الشرق الاوسط

دیده‌بان حقوق بشر سوریه امروز یکشنبه اعلام کرد، در جریان یک حمله هوایی، شش نفر از شبه نظامیان مورد حمایت ایران در شرق سوریه و در نزدیکی مرز عراق کشته شدند.

به گزارش الشرق الاوسط، دیده‌بان در بیانیه ای گفت: «چهار نفر از کسانی که در جریان این حمله هوایی به مواضع شبه نظامیان ایرانی و پایگاه‌های وابسته به رژیم سوریه در روستای العباس در حومه آلبوکمال در شرق دیرالزور جان خود را از دست داده‌اند، شهروند سوریه بوده‌اند».

در این گزارش احتمال داده شده‌است که این حمله هوایی توسط اسرائیل صورت گرفته باشد.

این حمله در حالی صورت گرفت که در روزهای گذشته و در جریان حمله هوایی ارتش اسرائیل به جنوب و شرق این کشور دو سرباز سوری و پنج نفر از نیروهای نظامی مورد حمایت ایران کشته شده بودند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه در ۴ ژوئن، از حمله هواپیماهای جنگنده ارتش اسرائیل به مواضعی به منطقه تحت کنترل ایران و سوریه در مرکز این کشور و کشته شدن دست کم ۹ نفر در جریان این عملیات هوایی خبر داده بود.

اسرائیل در سال‌های اخیر، حملات خود به سوریه را افزایش داده‌است. هدف از این حملات هوایی نیروهای دولت سوریه و نیروهای ایران و حزب‌الله بوده‌است.

اسرائیل به ندرت به‌طور رسمی مسئولیت حملات هوایی به سوریه را می‌پذیرد. این در حالی است که مسئولان این کشور بارها اعلام کرده‌اند که تا خروج کامل همه نیروهای وابسته به ایران از سوریه به حملات خود ادامه می‌دهند.

در پی جنگ داخلی سوریه که از مارس ۲۰۱۱ آغاز شد، تا کنون بیش از ۳۸۰ هزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر دیگر آواره شدند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای