الحریری وقوع «حادثه امنیتی» برای کاروانش در البقاع را تأیید کرد

الحریری وقوع «حادثه امنیتی» برای کاروانش در البقاع را تأیید کرد

دوشنبه, 29 ژوئن, 2020 - 02:45

دفتر رسانه ای نخست‌وزیر پیشین دولت لبنان سعد الحریری تأکید کرد که یک "حادثه امنیتی" همزمان با سفر الحریری به منطقه البقاع (شرق لبنان) رخ داده‌است.

دفتر رسانه ای الحریری به گزارشی که هفته گذشته از شبکه الحدث دربارهٔ انفجار موشک در نزدیکی کاروان نخست‌وزیر الحریری در جریان سفر خود به البقاع غربی منتشر شد، واکنش نشان داد و گفت این گزارش "کاملاً صحیح" بوده‌است.

در این بیانیه آمده‌است که الحریری در همان روز دستگاه‌های امنیتی مربوطه را از این انفجار در این منطقه مطلع کرد، اما از آنجا که کاروان مورد حمله قرار نگرفته و از به منظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده، تصمیم وی مبنی بر عدم رسانه ای شدن موضوع تا روشن شدن نتیجه تحقیقات امنیتی بود.

شبکه الحدث گزارش داد که موشک در طی بازدید اخیر الحریری از البقاع، در فاصله ۵۰۰ متری منفجر شد.

از سوی دیگر، براساس اطلاعات شبکه "LBC"، اخبار منتشر شده دربارهٔ حادثه امنیتی در هنگام عبور خودروی الحریری در البقاع غربی صحت دارند و براساس اطلاعات اولیه، این حادثه ناشی از انفجار مخزن سوخت پهپادی بوده که بر فراز خودرو در پرواز بود.

طبق اطلاعات منتشر شده، تحقیقاتی از ۱۰ روز پیش در جریان است و نتایج قطعی، دوشنبه اعلام می‌شوند که آیا علت انفجار رخ داده در منطقه مذکور انفجار مخزن سوخت پهپاد بوده یا علت انفجار شلیک موشک با هدف برخورد به خودروی الحریری بوده و اینکه آیا قصد هدف‌گیری خودروی حریری وجود داشته یا نه؟


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای