رقابت سعودی با ۴ کشور برای میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷

رقابت سعودی با ۴ کشور برای میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷

سه شنبه, 30 ژوئن, 2020 - 22:15

کنفدراسیون فوتبال آسیا که تا روز سه شنبه (۳۰ ژوئن) به کشورهای عضو این کنفدراسیون مهلت داده بود تا برای میزبانی در جام ملت‌های ۲۰۲۷ آسیا ثبت نام کنند، این فرصت به پایان رسید. در این میان، سعودی به همراه چهار کشور دیگر شامل قطر، هند، ازبکستان و ایران درخواست خود را به AFC ارسال کرده‌اند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در یک بیانیه رسمی دربارهٔ تمدید مهلت دریافت درخواست‌ها توضیح داد: «این تصمیم با توجه به بیماری همه گیر فعلی (ویروس کرونا) گرفته شده‌است تا به فدراسیون‌های اعضا که بسیاری از آنها تحت تأثیر اپیدمی جهانی قرار گرفته‌اند، زمان کافی برای انجام عملیات داخلی و تدوین برنامه‌های خود داده شود».

سعودی که در ۳ بار در سال‌های ۱۹۸۴، ۱۹۸۶ و ۱۹۹۶ قهرمان این رقابت‌ها شده و نائب قهرمان مسابقات سال ۱۹۹۰، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۷ شده‌است، هرگز میزبان این رقابت‌ها نبوده‌است.

کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا سال آینده برنده امتیاز میزبان را تعیین و تصمیم نهایی خود را در اوایل سال ۲۰۲۱ اعلام می‌کند.

دوره هفدم جام ملت‌های آسیا سال ۲۰۱۹ در امارات برگزار شد و قطر در بازی نهایی با نتیجه ۳ بر یک ژاپن را از پیش رو برداشت و قهرمان شد.

در پی آن، قطر جواز شرکت در جام کنفدراسیون‌ها ۲۰۲۱ که به میزبانی کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار می‌شود، را کسب کرد.

برای اولین بار، پس از اینکه این رقابت‌ها در قالب ۱۶ تیم برگزار می‌شد، ۲۴ تیم در این مسابقات بازی کردند. پیشتر فدراسیون‌های فوتبال اردن و عراق از قصد خود برای ارائه پرونده مشترک برای میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ خبردادند.

سعودی تاکنون میزبان مسابقات بین‌المللی زیادی بود از جمله جام کنفدراسیون‌ها در سال‌های ۱۹۹۲، ۱۹۹۵ و ۱۹۹۷، جام جهانی جوانان ۱۹۸۹، جام ملت‌های آسیا در سال‌های ۱۹۸۶ و ۲۰۰۸ و جام جوانان آسیا در سال ۱۹۹۲ است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای