عملیات نظامی گسترده ائتلاف برای مقابله با شبه نظامیان حوثی آغاز شد

عملیات نظامی گسترده ائتلاف برای مقابله با شبه نظامیان حوثی آغاز شد

موشک شلیک شده به ریاض بالستیک و ساخت ایران است
پنجشنبه, 2 ژوئيه, 2020 - 12:00
سپهبد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف حامی دولت قانونی یمن (الشرق الاوسط)
ریاض: الشرق الاوسط

ائتلاف حامی دولت قانونی یمن روز پنجشنبه (۲ جولای) اعلام کرد عملیات نظامی گسترده ای برای مقابله با شبه نظامیان حوثی در یمن آغاز کرده است.

سپهبد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف در نشست خبری در ریاض ضمن هشدار به شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران نسبت به حمله به غیرنظامیان گفت «این اقدام خط قرمز است».

او خاطر نشان کرد «حمله به تاسیسات غیر نظامی خط قرمز است. اجازه حمله به این اماکن را نمی دهیم».

سپهبد المالکی تاکید کرد «سامانه های پدافند هوایی ائتلاف ضمن رهگیری تمام پهپادها و موشک های شلیک شده از سوی شبه نظامیان تروریست موفق به سرنگون کردن ۱۱۸ موشک بالستیک حوثی ها شد. این موشک ها توسط پدافند هوایی سعودی رهگیری شدند».

او افزود «۴ هزار و ۲۷۶ مورد نقض آتش بس ظرف ۴۵ روز از سوی حوثی ها انجام گرفته است. این در حالیست که ائتلاف توافق آتش بس را رعایت کرد».

سخنگوی ائتلاف گفت «ایران از طریق یک باند جرائم سازمان یافته ۱۶ محموله اسلحه برای شبه نظامیان حوثی فرستاده است. سپاه هم با استفاده از قاچاقچیان بین المللی تسلیحات به دست حوثی ها رسانده است. ائتلاف عکس هایی به نمایش گذاشت که رهگیری و انهدام پهپادهای حوثی را نشان می دهد. شبه نظامیان حوثی عمدا کارگاه های موشک سازی و مین سازی خود را در محله های مسکونی مستقر کرده اند».

او توضیح داد «پهپاد بمبگذاری شده که در حریم هوایی یمن رهگیری شد ساخت ایران است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای