رئیس پارلمان عربی خواستار موضع‌گیری بین‌المللی برای مهارحوثی‌ها شد

رئیس پارلمان عربی خواستار موضع‌گیری بین‌المللی برای مهارحوثی‌ها شد

السلمی حمله حوثی‌ها با پهپادهای انفجاری به سعودی را محکوم کرد
جمعه, 3 ژوئيه, 2020 - 23:15
مشعل السلمی رئیس پارلمان عربی (الشرق الاوسط)
قاهره: سوسن ابو حسین

مشعل السلمی رئیس پارلمان عربی، حملات تروریستی ناجوانمردانه شبه نظامیان کودتاگر حوثی به سمت خاک پادشاهی عربی سعودی و هدف قرار دادن غیرنظامیان با اعزام هواپیماهای بدون سرنشین را به شدت محکوم کرد.

السلمی امروز در بیانیه ای تأیید کرد که این حملات تروریستی مکرر توسط شبه نظامیان حوثی نشانگر نقض آشکار منشور سازمان ملل، قوانین بین‌المللی بشردوستانه، کنوانسیون‌ها و هنجارهای بین‌المللی و همچنین تهدیدی برای امنیت و ثبات منطقه است.

رئیس پارلمان عربی، رژیم ایران را مسئول این حملات تروریستی از طریق نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل، به ویژه قطعنامه شماره ۲۲۱۶ ویژه ممنوعیت تهیه و ارسال سلاح به شبه‌نظامیان حوثی دانست.

وی با بیان اینکه ادامه قاچاق سلاح ایرانی به شبه نظامی کودتاگر حوثی نشانگر یک تجاوز آشکار علیه حاکمیت جمهوری یمن و تهدید مستقیم برای امنیت و ثبات یمن و کشورهای همسایه است، تأکید کرد که سیاست تهاجمی رژیم ایران برای هواداری از آتش جنگ در یمن و خنثی کردن همه تلاش‌ها برای حل صلح آمیز بحران، در راستای برنامه خرابکارانه این رژیم در منطقه است.

السلمی از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا نیروهای شبه نظامی حوثی را وادار به متوقف کردن این اقدامات خصمانه علیه غیرنظامیان و مناطق غیرنظامی در پادشاهی عربی سعودی کند، همچنین رژیم ایران را به اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل ملزم سازد.

رئیس پارلمان عربی همچنین کارایی و آمادگی نیروهای ائتلاف حمایت از مشروعیت در یمن و موفقیت آن در مقابله با هواپیماهای بدون سرنشین و منهدم کردن آنها قبل از رسیدن به هدف را ستود.

وی در پایان بر همبستگی کامل پارلمان عربی با پادشاهی در حفظ امنیت و ثبات آن، حمایت از آن در تمام اقدامات خود برای مقابله با این اقدامات تروریستی و محافظت از شهروندان تأکید کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای