سیل و رانش زمین در ژاپن؛ دستور تخلیه ۲۰۰ هزار نفر

سیل و رانش زمین در ژاپن؛ دستور تخلیه ۲۰۰ هزار نفر

شنبه, 4 ژوئيه, 2020 - 07:00
بخش هایی از شهر هیتویوشی در جنوب غرب ژاپن کاملا زیر آب رفت (آسوشیتد پرس)
توکیو: الشرق الاوسط

به گزارش خبرگزاری آلمان دولت ژاپن دستور تخلیه به ۲۰۰ هزار نفر از ساکنان بخش های جنوب غرب کشور به دلیل بارش شدید و سیل اعلام کرد و از آنها خواست تا به اماکن امن بروند.

مقام های محلی استان های کوماموتو و کاگوشیما در جزیره کیوشو روز شنبه (۴ جولای) دستور تخلیه به بیش از ۲۰۰ هزار نفر اعلام کرده و از آنها خواستند دنبال سرپناه باشند.

تصاویر هوایی که از تلویزیون ژاپن پخش شد نشان می دهد خانه ها و خیابان ها و خودروها و بخش هایی از یک پل در منطقه در آب گل آلود غوطه ورند. رسانه های ژاپن گفتند جسد دو نفر در استان کوماموتو لابه لای گل و لای ناشی از رانش زمین مشاهده شده که علائم حیاتی در آنها دیده نمی شود.

باران شدید منجر به طغیان رودخانه ها شده که همین سیل و رانش زمین را به دنبال داشته است. نیروهای ارتش برای کمک های اضطراری فراخوانده شدند. اداره هواشناسی توکیو بالاترین سطح هشدار در مناطق فراوانی را اعلام کرده است. از سوی دیگر، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن روز شنبه گفت «چند هزار سرباز برای کمک به جزیره کیوشو در جنوب کشور اعزام خواهند شد».

به گزارش رویترز اخبار وارده حاکی از این است که سه نفر به شدت زخمی شده و هشت نفر در این سیل بی سابقه ناپدید شده اند.

سازمان رادیو و تلویزیون ژاپن گفت «به دنبال بارش شدید در استان کوماموتو مقام های محلی موفق به کمک به دو نفر مبتلا به ناراحتی قلبی شده و نفر سوم بد حال است. این در حالیست که گویا سیل و رانش زمین با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت». شینزو آبه گفت «احتمال تداوم بارش شدید تا روز یکشنبه وجود دارد. مردم در منطقه باید به شدت احتیاط کنند».

تلویزیون ژاپن خانه ها و خودروهایی را در استان کوماموتو نشان داد که همگی زیر آب گل آلود رفته اند و گفت طغیان رود کوما منجر به تخزیب یک پل شد و خانه ها در سیل گرفتار شده اند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای