بازیگر سرشناس مصری بر اثر کرونا درگذشت

بازیگر سرشناس مصری بر اثر کرونا درگذشت

یکشنبه, 5 ژوئيه, 2020 - 19:30
رجاء الجداوی بازیگر زن سرشناس مصری
قاهره: الشرق الاوسط

رجاء الجداوی بازیگر زن سرشناس مصری، بر اثر ابتلا به بیماری کرونا، امروز یکشنبه در سن ۸۲ سالگی در بیمارستانی در شهر اسماعیلیه درگذشت.

این بازیگر فقید در اواخر ماه مه (۴۰ روز پیش) به این ویروس مبتلا شد و معالجه گسترده و دوزهای پلاسمائی از افرادی که از این ویروس بهبود می‌یافتند دریافت کرد، اما آزمایش کرونای وی مثبت ماند.

دختر وی در توییتر این خبر را تأیید کرده‌است. انجمن حرفه‌های نمایشی مصر نیز در پیامی درگذشت الجداوی را تسلیت گفت.

نجات علی حسن الجداوی با نام هنری رجاء الجداوی در ششم سپتامبر (۱۹۳۸) متولد شد. وی دوره کودکی خود را با خاله بازیگر و رقصنده خود، تحیه کاریوکا گذراند که بعداً نقش آن را در سریال «سیندرلا» به کارگردانی سمیر سیف به نمایش گذاشت.

او فعالیت در زمینه هنر را به موازات فعالیت در حوزه مد آغاز کرد و اولین فیلمش «دعاء الکروان/ دعای پرنده گیلان شاه» به کارگردانی هنری برکات بود.

وی در فیلم‌های «إشاعة حب/ شایعه عشق»، «ثمن الغربة/ هزینه غربت»، «أیام فی الحلال/ روزهای حلال»، «بریق عینیک/ درخشش چشمانت»، «عاد لینتقم/ برای انتقام برگشته»، «الوحل/ گِل»، «تیمور و شفیقه»، «مراتی وزوجتی/ زنم و همسرم» و «من ۳۰ سنة/ از ۳۰ سال پیش» ایفای نقش کرده‌است.

او با کمدین مشهور مصری عادل امام زوج هنری قدرتمندی را شکل داده بود.

از مهمترین سریال‌های تلویزیونی وی می‌توان به «هند و دکتر نعمان»، «تامر و شوقیه»، «خانواده حاج متولی»، «در یک چشم برهم زدن» و «بازی فراموشی» اشاره کرد.

او با حسن مختار دروازه‌بان فقید باشگاه فوتبال الاسماعیلی ازدواج کرده بود که از او یک دختر دارد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای