انهدام دو قایق بمبگذاری شده حوثی‌ها که کشتیرانی بین المللی را تهدید کردند

انهدام دو قایق بمبگذاری شده حوثی‌ها که کشتیرانی بین المللی را تهدید کردند

ائتلاف: انهدام قایق ها با قوانین بین المللی انسانی و دفاع از غیرنظامیان همسو بوده است
پنجشنبه, 9 ژوئيه, 2020 - 13:30
سپهبد ترکی المالکی سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف (الشرق الاوسط)
ریاض: الشرق الاوسط

فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف (حامی دولت قانونی یمن) اعلام کرد دو قایق بمبگذاری شده که با سیستم کنترل از راه دور هدایت می شدند را منهدم کرده است.

سپهبد ترکی المالکی سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف گفت «این دو قایق متعلق به حوثی ها، شبه نظامیان تروریستی و مورد حمایت ایران بودند و تهدید قریب الوقوع برای کشتیرانی بین المللی به شمار رفتند».

او خاطر نشان کرد «این عملیات در ساعت ۳:۲۰ بامداد پنجشنبه (۹ ژوئیه) انجام شد. این حمله قانونی بود. دو قایق نظامی حوثی ها، شبه نظامیان تروریستی مورد حمایت ایران در فاصله ۶ کیلومتری جنوب بندر الصلیف در حرکت بودند و تهدید قریب الوقوع برای کشتیرانی و تجارت بین المللی و امنیت منطقه و جهان تلقی شدند».

المالکی توضیح داد «دو قایق بمبگذاری شده که با سیستم کنترل از راه دور هدایت می شدند در فاصله ۶ کیلومتری جنوب بندر الصلیف و در فاصله ۲۱۵ متری ساحل در حرکت بودند و قصد انجام حملات خرابکارانه و تروریستی قریب الوقوع در تنگه باب المندب و جنوب دریای سرخ داشتند».

او در ادامه گفت «انهدام این دو قایق با قوانین بین المللی انسانی تطابق داشته و اقدامات لازم برای حفظ سلامت غیر نظامیان انجام شد». او افزود «استان الحدیده به محلی برای شلیک موشک های بالستیک و پهپادها و حرکت قایق های بمبگذاری کنترل از راه دور و مین گذاری غیر هدفمند دریایی حوثی ها تبدیل شده است. این اقدامات نقض آشکار قوانین بین المللی انسانی و مفاد توافق استکهلم است».

المالکی گفت‌ «فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف به اجرای اقدامات ضروری برای برخورد با این اهداف نظامی قانونی ادامه می دهد. این هدف ها تهدید قریب الوقوع به شمار می روند و حمله و انهدام آنها با قوانین انسانی بین المللی تطابق داشته و در راستای اقدامات فرستاده ویژه سازمان ملل برای اجرای توافق استکهلم و پایان کودتا و ایجاد راهکار سیاسی فراگیر و پایدار در یمن است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای