محمد التویجری.. اقتصاددان و پرچم‌دار اصلاح تجارت جهانی با ابزار برنامه‌ریزی

محمد التویجری.. اقتصاددان و پرچم‌دار اصلاح تجارت جهانی با ابزار برنامه‌ریزی

پنجشنبه, 9 ژوئيه, 2020 - 20:45
ریاض: الشرق الاوسط

محمد التویجری مشاور دربار سلطنتی و نامزد سعودی برای سمت ریاست سازمان جهانی تجارت، با کوله‌باری از سابقه و تجربه اثبات شده، به ویژه در زمینه‌های مالی، سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی است.

التویجری موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد با مدال افتخار در مدیریت بازرگانی از دانشگاه ملک سعود در سال ۱۹۹۸ شده‌است. او پست‌های مدیریتی بسیاری همچون وزیر اقتصاد و برنامه‌ریزی سعودی را در کارنامه خود دارد.

علاوه بر این، التویجری عضویت در شورای وزیران و شورای امور اقتصادی و توسعه از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰، همچنین تصدی سمت معاون وزیر اقتصاد و برنامه‌ریزی، دبیرکلی کمیته دارایی در دربار سلطنتی از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷، معاونت ریاست هیئت مدیره صندوق توسعه ملی و ریاست برنامه تحول ملی و ایجاد مشارکت استراتژیک در چندین کشور را در سابقه خود ثبت کرده‌است.

وی پیش از این علاوه بر عضویت در هیئت مدیره آرامکو و صندوق سرمایه‌گذاری ملی، سمت ریاست اداره کل آمار را نیز بر عهده داشته‌است.

التویجری همچنین ریاست هیئت مدیره مرکز ملی خصوصی‌سازی و مدیراجرایی و معاونت بانک اچ‌اس‌بی‌سی (HSBC) بریتانیایی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ را برعهده داشته‌است.

او علاوه بر این، از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ رئیس منطقه ای خدمات بانکی در HSBC در خاورمیانه و شمال آفریقا بوده‌است. التویجری همچنین از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ مدیر اجرایی شرکت (J.P. Morgan) را در سعودی عهده‌دار بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای