هانی المقبل به عنوان نماینده سعودی در سازمان «السکو» معرفی شد

هانی المقبل به عنوان نماینده سعودی در سازمان «السکو» معرفی شد

جمعه, 10 ژوئيه, 2020 - 15:15
هانی المقبل
ریاض: الشرق الاوسط

سعودی روز گذشته هانی المقبل را به عنوان نماینده خود جهت عضویت در شورای اجرایی سازمان آموزش، فرهنگ و علوم عرب (ALECSO) انتخاب کرد.

به گزارش خبرگزاری سعودی (واس)، انتخاب المقبل پس از پیشنهاد وی توسط شاهزاده بدر بن عبدالله بن فرحان وزیر فرهنگ و رئیس کمیته ملی آموزش، علوم و فرهنگ و تصویب خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز انجام شد.

المقبل، دانش‌آموخته دانشکده کسب و کار دانشگاه هاروارد در رشته رهبری است، وی در این دانشکده برنامه‌های مختلف آموزشی اجرایی را به مدت ۶ ماه گذرانده‌است. او همچنین دارای مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه ملک سعود است.

وی پیش از این به عنوان مدیر اجرایی مرکز جوانان ملک سلمان (۲۰۱۴–۲۰۱۷) و سپس به عنوان عضو هیئت مدیره این مرکز فعالیت داشت.

المقبل همچنین به عنوان مشاور دبیرکل در بنیاد خیریه شاهزاده محمد بن سلمان (مسک الخیریه) و عضو چندین شورا در این مؤسسه از جمله هیئت مدیره مؤسسه هنرها، هیئت مدیره مرکز ابتکارات، هیئت مدیره شرکت مانگا و هیئت مدیره مرکز رسانه ای فعالیت داشته‌است.

پیش از آن، او همچنین به عنوان مدیر کل مؤسسه ارتباطاتی پادشاه عبدالعزیز برای استعداد و خلاقیت (موهبه) فعالیت می‌کرد.

وی به تازگی در تیم پروژه معرفی نامزد در شورای اجرایی یونسکو همکاری کرده‌است و دبیر کمیته معرفی نامزدها در همین پروژه نیز بوده‌است که در آن ریاض عضویت در هیئت اجرایی این سازمان بین‌المللی را کسب کرده بود.

المقبل از دانشکده کسب و کار هاروارد، انستیتوی فناوری ماساچوست و مدارس تجاری در استنفورد، کلمبیا، INSEAD و مؤسسه IMD موفق به کسب چندین برنامه آموزشی اجرایی در زمینه‌های رهبری استراتژیک، مذاکره، حاکمیت هیئت مدیره، نوآوری در مدیریت سازمانی و ایجاد مشارکت استراتژیک شده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای